Středa, 29. listopadu 2023
spot_img
DomovNUMEROLOGIENumerologie – co to je a jak vypočítáte své číslo?

Numerologie – co to je a jak vypočítáte své číslo?

Numerologia – na czym polega i jak się ją liczy?

Numerologia to temat cieszący się niesłabnącą popularnością wśród osób, które chcą lepiej poznać własne „ja”. Wystarczy policzyć swój osobisty numer, by móc dowiedzieć się więcej na temat swojej osobowości i charakteru. Cyfry w numerologii odpowiedzialne są za mnóstwo istotnych elementów, które definiują nasze życie i szczęście. Warto podkreślić, że nie musisz być specjalistą od astrologii czy ezoteryki, żeby sprawnie sprawdzić, co mówi o Tobie numerologia. Chcesz dowiedzieć się więcej? Pokażę Ci, jak policzyć swój indywidualny numer, co oznaczają poszczególne liczby, a także co zrobić z taką wiedzą.

Czym jest numerologia?

Numerologia jest pojęciem z zakresu pseudonauki, które ma sporo wspólnego z ezoteryką czy astrologią. Jest to swoista wiara w mistyczną relację pomiędzy liczbami a różnorodnymi wydarzeniami w życiu. Ten kierunek zajmuje się również przypisywaniu znaczenia poszczególnym liczbom, co odnosi się do wielu czynników życiowych.

Jednym z najczęstszych sposobów użycia numerologii jest tworzenie analizy numerologicznej dla liczby, która przedstawia naszą „Drogę Życia”. Każdy z nas może łatwo obliczyć swój własny numer dzięki dacie urodzenia. Poszczególne cyfry i liczby kryją w sobie szereg odpowiedzi na pytania o charakter i osobowość człowieka.

Równie często korzysta się dziś z numerologii dla biznesu, po którą sięgają przedsiębiorcy i właściciele firm. Obliczenia numerologiczne wykorzystuje się wówczas do znalezienia wzorców numerycznych, jakie mają tłumaczyć relację pomiędzy poszczególnymi wydarzeniami. Takie działania stały się szczególnie popularne w przypadku analiz giełdowych na całym świecie.

 

Skąd wzięła się wiara w liczby i ich znaczenie?

Chcąc lepiej zrozumieć dzisiejsze znaczenie numerologii, należy cofnąć się w czasie do starożytności. Jeszcze przed naszą erą sięgano po system gematrii, który opierał się na języku i alfabecie hebrajskim. Ideologia ta przypisywała wartość wyrazom i nazwom poprzez łączenie ich ze znaczeniem religijnym. Żydowscy rabini korzystali z tego systemu, by interpretować zapisy Talmudu czy też Tory.

W ujęciu historycznym, poszczególne litery alfabetu hebrajskiego miały poniższe wartości liczbowe:

Liczba

Litera

Nazwa litery

Liczba

Litera

Nazwa litery

Liczba

Litera

Nazwa litery

1

א

Alef

10

י

Jud

100

ק

Kof

2

ב

Bet

20

כ

Kaf

200

ר

Resz

3

ג

Gimel

30

ל

Lamed

300

ש

Szin

4

ד

Dalet

40

מ

Mem

400

ת

Taw

5

ה

Hej

50

נ

Nun

500

ך

Kaf (końcowe

6

ו

Waw

60

ס

Samech

600

ם

Mem (końcowe)

7

ז

Zajin

70

ע

Ajin

700

ן

Nun (końcowe)

8

ח

Chet

80

פ

Pej

800

ף

Pej (końcowe)

9

ט

Tet

90

צ

Cadi

900

ץ

Cadi (końcowe)

W roku 325 n.e. miał miejsce Sobór Nicejski I, podczas którego autorytety chrześcijańskie w Cesarstwie Rzymskim potępiły numerologię. Tym samym, wiarę w przypisywanie liczbom znaczenia zrównano z astrologią i innymi typami „magii”. Na wiele lat numerologia wszelkiego typu popadła w Europie w niełaskę.

Co ciekawe, systemy numerologiczne rozwinęły się również w krajach arabskich, Chinach czy Indiach. Metodologia obliczeń była różna w zależności od miejsca pochodzenia systemu. W krajach arabskich powstał system Abjad, który przypisywał konkretne wartości liczbowe literom, a także wyrazom. Chińczycy korzystali z konotacji, które wywodziły się z brzmienia cyfr i liczb (np. 1 to „pewny”, 2 – „łatwy”, itd.).

Dziś adepci numerologii najchętniej sięgają po metodę Gladys Lobos, która od kilku dekad zbiera wiedzę na temat wibracji liczb i ich wpływie na nasze życie. Warto poświęcić jej chwilę.

 

Numerologia Gladys Lobos – jak to działa?

Gladys Lobos jest autorką książki „Magia Numerologii”, światowego bestsellera, który podsumowuje wieloletnie badania nad Wibracjami Numerologicznymi. Opisuje ona, jak można przekształcić negatywne aspekty naszej osobowości w Wibracje, które definiuje nasz Portret Numerologiczny. Celem nadrzędnym korzystania ze świata liczb jest tutaj zmierzanie do osiągnięcia maksymalnych korzyści z potencjału, jaki został nam dany.

Co właściwie kryje się na systemem numerologicznym według Gladys Lobos? Mowa tutaj o energii, jaka kryje się za datą urodzenia, ale też imieniem i nazwiskiem, a nawet podpisem każdej osoby. Poszczególne litery i cyfry niosą za sobą moc o konkretnej wartości, jaka przekłada się na nasz charakter i osobowość. Czasami wystarczy tylko poznać cechy, z jakimi weszliśmy w życie, by móc odblokować swój prawdziwy potencjał.

Wchodząc w temat numerologii Gladys Lobos, każdy człowiek może odkryć swój Portret Numerologiczny. To pod tym pojęciem kryje się zestaw cech i talentów, a także temperament osobowy. Zrozumienie znaczenia numerologii pozwala poprawić swój los oraz realnie zacząć wpływać na przyszłość.

Metodę Gladys Lobos możesz wykorzystać samodzielnie, w bardzo łatwy sposób odkrywając swoją liczbę numerologiczną. Pokażemy Ci, jak to zrobić krok po kroku.

 

Jak obliczyć swój numer w numerologii?

Zastanawiasz się, jaką liczbą jesteś? Znalezienie swojej wartości według numerologii, a także stworzenie podstawowego Portretu to nic trudnego. Wystarczy skorzystać ze swojej daty urodzenia, a następnie zsumować jej wszystkie cyfry. Zobacz, jak zrobić to na przykładzie osoby urodzonej 8 listopada 1983 roku:

 • Krok pierwszy to suma cyfr daty urodzenia: 8 + 1 + 1 + 1 + 9 + 8 + 3 = 31
 • Krok drugi to suma cyfr otrzymanej liczby: 3 + 1 = 4

W standardowej numerologii funkcjonują cyfry od 1 do 9. Jednakże jest też kilka specjalnych przypadków, gdy mamy do czynienia z duplikatami cyfr. Mowa o wyniku dodawania cyfr daty urodzenia, które wynoszą 11, 22 czy 33. Przykładowo, jeżeli dana osoba urodziła się 14 lipca 1992 roku, jej numer wygląda następująco:

 • 1 + 4 + 7 + 1 + 9 + 9 + 2 = 33

W tym przypadku nie sumujemy już cyfr 3 i 3, lecz sprawdzamy znaczenie Liczby Mistrzowskiej 33.

Za poszczególnymi numerami kryją się podstawowe cechy charakteru, które rozwiniemy w dalszej części tekstu. Jeśli obliczysz swój numerologiczny numer, sprawdź, co oznacza wynik:

Numer w numerologii

Znaczenie

1

Indywidualizm (jestem)

2

Partnerstwo (jesteśmy)

3

Kreatywność (tworzę)

4

Praca (buduję)

5

Przygoda (eksploruję)

6

Usługa (wspieram)

7

Mistycyzm (wierzę)

8

Siła (dowodzę)

9

Mądrość (nauczam)

Z kolei Liczby Mistrzowskie, czyli zdublowane cyfry 1, 2, 3, 4 lub 5 oferują swoim posiadaczom następujące znaczenia:

Liczba Mistrzowska w numerologii

Znaczenie

11

Blask (lśnię)

22

Społeczność (łączę się)

33

Artyzm (tworzę prawdę)

W niektórych systemach uznaje się także kolejne podwójne numery, ale skupimy się na trzech powyższych, bowiem te są najczęściej definiowane przez ekspertów od numerologii.

Numerologia daty urodzenia i znaczenie poszczególnych numerów

Warto dogłębnie przeanalizować ukryte znaczenie każdej z numerologicznych liczb. Chcesz dowiedzieć się, jakie cechy charakteru są dominujące w Twojej osobowości? Poniżej przedstawiamy charakterystykę dla każdego z numerów.

 

Numerologiczna 1 – indywidualizm

W ezoteryce jedynka oznacza początek czegoś nowego, jest to liczba Stworzenia i źródła energii wszelakiej. Ponieważ numer 1 to pierwsza cyfra systemu liczbowego, numerologiczna „Jedynka” też jest naturalnym liderem. Objawia się to w indywidualizmie i cechach przywódczych, jak również niezwykłej sile charakteru.

Osoby z numerem 1 kroczą ścieżką życiową, jaka zorientowana jest na osiągnięcie sukcesu. Często charakteryzują się zaciętością i konkurencyjną siłą, która pcha ich do przodu. Nadrzędny cel życiowy „Jedynek” to bycie najlepszym we wszystkim, czego się podejmą. Motywacja, niezależność, pracowitość – to kluczowe cechy każdego urodzonego naturalnego lidera.

Innowacyjny umysł osób z numerologiczną 1 pozwala im dostrzec możliwości, które dla innych pozostają w sferze tajemnic. Determinacja w pokonywaniu wszelkich przeszkód łatwo przekłada się na osiąganie sukcesów. „Jedynki” wręcz uwielbiają wyzwania, a spełnienie trudnych do wykonania zadań traktują jak wspaniałe zwycięstwo.

Indywidualizm tych osób ma jednak również swoją mroczną stronę. Często muszą zmagać się ze zwątpieniem w siebie i są swoimi najgorszymi krytykami. Bez przerwy usiłują poprawiać się i dążyć do doskonałości. W miłości mogą być zaborcze, zaś w pracy dominujące, co potencjalnie może zniechęcać innych do kontaktów czy współpracy.

Jeśli jesteś numerologiczną „Jedynką”, kochaj siebie bez względu na sukcesy i porażki. Nie pozwól, by droga do perfekcji przyćmiła inne cechy charakteru, a także nie obawiaj się sięgać po pomocną dłoń innych ludzi.

Numerologiczna 1 – elementy szczęśliwe:

 • Ciało niebieskie: Słońce
 • Kamienie szlachetne: rubin, diament
 • Metal: złoto
 • Znak zodiaku: lew
 • Dzień tygodnia: niedziela
 • Kolory: żółty, złoty, pomarańczowy
 • Liczby: 1, 3, 9

 

Numerologiczna 2 – partnerstwo

W przeciwieństwie do „Jedynki”, numerologiczna 2 polega na współpracy z innymi ludźmi i jest bardziej empatyczna. Swoje partnerstwo opiera często na związkach przeciwieństw, a także zdrowych relacjach międzyludzkich. Kocha brać i dawać na tyle, by móc osiągnąć pełnię szczęścia poprzez dopełnianie się poszczególnych przeciwstawieństw.

Osoba, która ma numerologiczną „Dwójkę” jest też świetnym dyplomatą, gdyż nie znosi konfliktów, które chce stłumić w zarodku. „Dwójki” nie osądzają poszczególnych stron w sytuacjach problematycznych, ponieważ są bardzo wyrozumiałe i otwarte. Empatia, współczucie i lojalność, a także bezwarunkowa miłość – oto cechy charakterystyczne tych osób.

Co ciekawe, numerologiczna „Dwójka” jest nie tylko głęboko intuicyjna, ale potrafi również przeczuwać rzeczy jeszcze zanim się wydarzą. Problemem tych osób może być jednak walka z ich wrażliwą naturą, która jest jednocześnie błogosławieństwem, jak i przekleństwem. Odczuwanie emocji innych ludzi może powodować emocjonalne wyczerpanie, gdy numer 2 nie wyznaczy sobie odpowiednich granic.

W miłości „Dwójki” są prawdziwymi romantykami, pełnymi uczuć i szacunku do drugiej osoby. Gotowe do poświęceń w celu uszczęśliwienia partnera, co często powoduje, że dają się wykorzystywać, a nawet dominować.

Z jednej strony wsparcie okazywane bliskim jest wielkim atutem „Dwójek”. Z drugiej zaś, może rodzić to niepotrzebne konflikty i spory. Jeżeli jesteś numerologicznym numerem 2, nie zapominaj też o sobie i poświęć chwilę na rozwój osobisty kosztem kontaktów z otoczeniem.

Numerologiczna 2 – elementy szczęśliwe:

 • Ciało niebieskie: Księżyc
 • Kamienie szlachetne: opal, szafir
 • Metal: srebro
 • Znak zodiaku: waga
 • Dzień tygodnia: poniedziałek
 • Kolory: biały, liliowy
 • Liczby: 2, 7, 9

 

Numerologiczna 3 – kreatywność

Cyfra 3 to cyfra magiczna, której przypisuje się wyjątkowe znaczenie nie tylko w astrologii, ale też religii i duchowości. Symbol Trójcy przekazuje światu informacje o łączeniu przeciwieństw i ich wzajemnym uzupełnianiu się. Osoby z tym numerem według numerologii wprowadzają tego typu rozwiązania w życie.

„Trójki” posiadają liczne talenty, a wibracja pozwala im błyszczeć i zaskakiwać otoczenie niezwykłą kreatywnością. Są ciekawe świata i chętnie sięgają po liczne zainteresowania. Ich umysł jest bardzo chłonny, dzięki czemu są w stanie rozwijać mnogość pasji.

Mówi się też, że numerologiczna „Trójka” to prawdziwy urodzony showman, kto żyje pełnią życia, zwracając na siebie uwagę innych. Ich ścieżka życiowa wypełniona jest kreatywnością, artyzmem, rozrywką, a także komunikacją ze światem zewnętrznym. Osoby te są pozytywnie usposobione do życia, uwielbiają się śmiać i cieszyć z najdrobniejszych elementów.

Numerologiczne 3 to artystyczne dusze, które uwielbiają poświęcać się tworzeniu czegoś nowego w wielu dziedzinach sztuki i kultury. Słyną też z ostrego dowcipu i chętnie opowiadają różne historie, często zmyślone lub podkoloryzowane. Optymizm i pasja do działania przekłada się często na bezgraniczną miłość do ludzi.

Jeżeli jesteś „Trójką”, zapewne widzisz szklankę zawsze do połowy pełną i masz mnóstwo energii do działania. Problem, z jakim musisz się niestety mierzyć, to często samotność i brak towarzystwa. Nie każdy może bowiem odczuwać taką samą chęć do życia, jak Ty. Warto zatem nauczyć się kontrolować wybuchowe nastroje i cieszyć się samym sobą, bez ingerencji w humor innych osób.

Numerologiczna 3 – elementy szczęśliwe:

 • Ciało niebieskie: Jowisz
 • Kamienie szlachetne: turkus, granat, ametyst
 • Metal: cynk, cyna
 • Znak zodiaku: ryby, strzelec
 • Dzień tygodnia: czwartek
 • Kolory: niebieski, fioletowy, purpurowy
 • Liczby: 3, 5, 8

 

Numerologiczna 4 – praca

Symbolem cyfry 4 jest często kwadrat, którego kształt reprezentuje hermetyzm i władzę umacniania swoich możliwości. W numerologii, cyfra ta nadaje nowe znaczenie znanym kształtom i bazowym elementom życia. Osoby z numerem 4 nastawione są na żmudną pracę, rutynę, wymagające zadania, metodyczność czy też uporządkowany system.

„Czwórki” to ludzie, dla których najważniejsza jest sumienność i przywiązanie do rzeczy materialnych. Osoby o tej wibracji są często przyziemne i twardą stąpają po ziemi, a do tego zachowują się praktycznie i bardzo odpowiedzialnie. Zawsze można na nich polegać, gdyż charakteryzuje ich punktualność, sumienność i szczerość.

Osoby z numerem 4 lubią utrzymywać wokół siebie porządek, co przekłada się na niezwykle sprawną organizację rzeczy. Zawsze odkładają przedmioty na swoje miejsce, a przede wszystkim największą wartość ma dla nich własny dom. Bezpieczna przystań tych osób to sfera, w której czują się najlepiej.

Numerologiczne „Czwórki” muszą ciężko pracować całe życie, by dorobić się majątku. Krytykują innych za rozrzutność, gdyż same dwa razy zastanowią się nad koniecznością wydatków. Zdroworozsądkowe podejście do finansów przekłada się również na inne sfery życia.

W kontaktach z innymi ludźmi, cechują się zwykle konserwatywnym podejściem, co nie ułatwia dyskusji. Często ucinają rozmowę jednym zdaniem, gdy nie chcą wchodzić w tematy, które ich nie interesują. Są to też osoby delikatne, które łatwo urazić, zatem warto odpowiednio dobierać słowa podczas kontaktów z „Czwórkami”.

Numerologiczna 4 – elementy szczęśliwe:

 • Ciało niebieskie: Saturn, Merkury
 • Kamienie szlachetne: granat, szafir
 • Metal: uran, ołów
 • Znak zodiaku: panna
 • Dzień tygodnia: środa
 • Kolory: zielony, brązowy
 • Liczby: 4, 6, 8

 

Numerologiczna 5 – przygoda

Cyfra 5 według filozofii pitagorejskiej to symbol ludzi świadomych własnych umiejętności. Osoby religijnie postrzegają ją jako emanację Trójcy Świętej i pary ludzi, których wspólne myśli kierują się ku nieskończoności. Numerologiczne „Piątki” to właśnie osoby niezwykle inteligentne, pełne sił witalnych i dążące w stronę czegoś większego.

Osoby z tą wibracją swoje życie podporządkowują przygodzie, a więc szukają możliwości działania na wszelkich polach aktywności. „Piątka” uwielbia zmiany, jest w stałym ruchu, nienawidzi nudy i zastoju, a także nie może utknąć w rutynie. Życie numerologicznych 5 to ścieżka życiowa pełna zakrętów, nowych ludzi, umiejętności i nieograniczonej wolności.

„Piątka” zawsze idzie tam, gdzie aktualnie wieje wiatr. Swobodna dusza pozwala jej na ciągłe odkrywanie życia na nowo, z którego chce czerpać pełnymi garściami. Jest to osoba z natury ciekawska, którą niełatwo zaspokoić, a liczba jej zainteresowań może robić wrażenie.

Wibracja numeru 5 przekłada się na niezwykłą energię do działania, ale też entuzjazm, umiłowanie życia, ruchu i wolności. Siedzenie w jednym miejscu traktują niczym wegetację, która nie wnosi nic nowego do ich jestestwa. Poczucie niezależności przedkładają nad budowę rodzinnego gniazda, a podróże w dalekie miejsca nadają sens ich życiu.

Jeśli jesteś „Piątką”, uważaj na swoją bezpośredniość, spontaniczność, żywiołowość i nerwowość. Cechy te nie zawsze są mile widziane przez osoby o „spokojniejszych” wibracjach. Twój strach przed zaangażowaniem w sferze uczuć, pracy czy miejsca do życia może być kłopotliwy. Naucz się znajdować balans pomiędzy wolnością a bezpieczeństwem.

Numerologiczna 5 – elementy szczęśliwe:

 • Ciało niebieskie: Merkury, Uran
 • Kamienie szlachetne: akwamaryna, jaspis
 • Metal: rtęć
 • Znak zodiaku: bliźnięta, wodnik
 • Dzień tygodnia: środa
 • Kolory: pomarańczowy, żółty
 • Liczby: 2, 5, 7

 

Numerologiczna 6 – usługa

Poprzez cyfrę 6 eksponowane są siły, jakie równowagę osiągają w ekspansji i poszukiwaniu własnych środków wyrazu. W ten sposób osiągać można harmonijną całość, jaka charakteryzuje też osoby z numerologiczną „Szóstką”. Nic dziwnego, że tacy ludzie często są prawdziwymi opiekunami większych grup.

Otwarte umysły „Szóstek” przekładają się na ich szczodrość, humanitaryzm, empatię, a także niespotykaną dobroć. Choć nie są liderami, to często wykazują cechy rodzicielskie względem swoich bliskich i znajomych. Jeśli numerologiczna 6 nie ma dzieci, będzie w ten sam sposób traktować zwierzęta, przyjaciół lub pracowników.

„Szóstka” jest swoistym usługodawcą, a świadczone przez nią usługi dotyczą opieki nad kręgiem znajomych. Często przejmują kontrolę nad sytuacjami kryzysowymi, by znaleźć bezpieczne wyjście z kłopotów. Są pełne miłości, czułości i ciepła, a do tego zorientowani na rodzinę lub najbliższą społeczność. Szczęście innych sprawia, że same czują się spełnione w życiu.

Warto dodać, że „Szóstki” potrafią myśleć logicznie i analityczne, co przekłada się na świetną mediację w przypadku konfliktów. Rządzi nimi tradycyjne i konserwatywne podejście do świata, choć potrafią być też romantyczne i sentymentalne. Zawsze muszą mieć blisko siebie kogoś, kim mogą się zaopiekować, by w ten sposób nabrać energii do życia.

Jeśli jesteś numerologiczną 6, uważaj, by nie stać się przez przypadek wampirem energetycznym. Chęć wspierania innych nie powinna przeradzać się w nadopiekuńczość, ale też nie można pozwolić innym, by Cię wykorzystywali. Czując potrzebę niesienia pomocy, dawaj z siebie dużo, ale nie zapominaj też o swoich własnych potrzebach.

Numerologiczna 6 – elementy szczęśliwe:

 • Ciało niebieskie: Wenus
 • Kamienie szlachetne: agat, opal, szmaragd
 • Metal: miedź
 • Znak zodiaku: byk, waga
 • Dzień tygodnia: piątek
 • Kolory: błękitny, turkusowy, zielony
 • Liczby: 3, 6, 8

 

Numerologiczna 7 – mistycyzm

Obok cyfry 3, również 7 uważa się w licznych kulturach oraz religiach za cyfrę magiczną. Często symbolizuje ona człowieka, który unosi wzrok ku niebu w poszukiwaniu czegoś nieznanego, duchowego i ulotnego. Wiara w to, co mistyczne i poza naszym zasięgiem, jest też cechą charakterystyczną numerologicznych „siódemek”.

Osoby te mają wokół siebie aurę tajemniczości, a pozostali ludzie nie są w stanie ich tak łatwo rozgryźć. Jednocześnie, „Siódemka” obserwuje i analizuje zachowania otaczających ją osób. Poprzez zamknięcie się w sobie, numerologiczne 7 nie szukają poklasku, ani nie chcą być liderami w swojej społeczności.

W zamian, „Siódemka” woli mieć jedną lub dwie zaufane osoby, na których może polegać w stu procentach. Pielęgnuje prawdziwie głębokie przyjaźnie, a nie płytkie znajomości. Jest to człowiek inteligentny, intuicyjny i poszukujący głębszej prawdy w otaczającym świecie. Najlepiej czuje się na zewnątrz, szukając prawdziwie naturalnego piękna.

Mistycyzm „Siódemek” przekłada się na ich ciekawość, poszukiwanie prawdy i doskonałości, a także tworzenie z życia tajemniczej „pielgrzymki”. Osoby te często wolą spędzać czas w samotności i ciszy, z dala od niepokoju i stresu, by móc poświęcić się badaniom wszechświata, duchowości i sensu istnienia.

Połącznie z duchowością może być jednak istotnym problemem dla osób z numerologiczną 7. Jeśli jesteś „Siódemką”, zadbaj o swoje uziemienie, by nie wędrować stale z głową w chmurach. Bez silnej bazy duchowej możesz poczuć zblazowanie i cynizm, lecz staraj się znaleźć harmonię między niebem i ziemią.

Numerologiczna 7 – elementy szczęśliwe:

 • Ciało niebieskie: Księżyc, Neptun
 • Kamienie szlachetne: ametyst
 • Metal: cynk, cyna
 • Znak zodiaku: ryby, panna
 • Dzień tygodnia: niedziela, poniedziałek
 • Kolory: brązowy, niebieski, srebrny
 • Liczby: 1, 5, 7

 

Numerologiczna 8 – siła

Cyfra 8 to zwykle symbol nieskończoności, a także sił materialnych, które człowiek może wykorzystać do realizacji własnych celów. Za nią kryją się wyjątkowe nagrody, po które sięgnąć można dzięki uporowi i własnym wysiłkom. Osoby urodzone pod numerologiczną 8 są posiadaczami najsilniejszej ze wszystkich wibracji.

Każda osoba, która jest „Ósemką”, to wizjoner potrafiący ujrzeć własny sukces i urzeczywistnić go. Odnosi sukcesy finansowe, gdyż bez tego nie zazna poczucia stabilizacji, szczęścia czy bezpieczeństwa. Przez to jest też człowiekiem ambitnym, pracowitym, stale dążącym do celu, a przez to postrzeganym przez innych jako autorytet.

Cel i organizacja drogi to jego osiągnięcia to elementy, które charakteryzują styl życia „Ósemek”. Jednocześnie, są to osoby uczciwe i szczere, a wszystko zawdzięczają swojej ciężkiej pracy i sile. Problem numeru 8 wynika z indywidualizmu, gdyż osoby te nie chcą sięgać po rady innych. „Ósemka” zawsze chce być jedynym ojcem swojego sukcesu.

W przypadku numeru 8 nie mamy do czynienia z konserwatystami. Wręcz przeciwnie, zwykle cechują ich radykalne poglądy, a nierzadko wręcz ekstremizm. Nie uznają półśrodków i kompromisów, co widać w życiu zawodowym, miłosnym czy rozrywkowym.

Jeżeli jesteś numerologiczną „Ósemką”, możesz borykać się ze wzlotami i upadkami, choć tych drugich starasz się unikać jak ognia. Staraj się być osobą bardziej cierpliwą, a Twoje starania na pewno zostaną wynagrodzone. Nie bój się współpracować z innymi, by osiągnąć sukces.

Numerologiczna 8 – elementy szczęśliwe:

 • Ciało niebieskie: Mars, Saturn
 • Kamienie szlachetne: rubin, szafir, topaz
 • Metal: żelazo, ołów
 • Znak zodiaku: skorpion, koziorożec
 • Dzień tygodnia: wtorek
 • Kolory: czerwony, czarny
 • Liczby: 1, 6, 8

 

Numerologiczna 9 – mądrość

Ostatnia w Skali Numerologicznej jest cyfra 9, która przedstawia sobą dojrzałość duchową. Jest symbolem końcowego etapu w rozwoju duchowym, po którym następuje miejsce dla miłości, jaka otwiera bramy do nowego wymiaru egzystencji. Mądrość, która idzie za takim podejściem do życia, to główna cecha numerologicznych 9.

„Dziewiątki” charakteryzują się bezgraniczną empatią i humanitaryzmem, a jednocześnie władzą oraz przywództwem. Do pewnego stopnia można uznać, że w numerze tym zawierają się cechy charakterystyczne dla pozostałych ośmiu typów. Osoby te są zatem przyjazne, współczujące, idealistyczne, kreatywne i otwarte na innych ludzi.

Numerologiczne 9 same często wierzą, że posiadają wysoce rozwinięte umiejętności uzdrawiania swoich bliskich. Dzieje się tak poprzez rozbudowaną świadomość społeczną, która przekłada się na lepsze zrozumienie otaczającego świata. Widząc wszelkie wady, „Dziewiątka” zrobi wszystko, by naprawić nieprawidłowości wokół niej.

Element, który wyróżnia „Dziewiątkę”, to jej głęboka duchowość i potrzeba zaglądania w głąb własnego „ja”. Tylko wyraźna introspekcja pozwala jej zrozumieć cel życiowy oraz odnaleźć swoje miejsce na zmieni. Jasny i bystry umysł sprawia, że są to osoby sumienne, zdyscyplinowane i aktywne na wielu płaszczyznach.

Jeśli jesteś numerologiczną „Dziewiątką”, zwróć uwagę na problem leczenia starych ran. Możesz czuć zbyt ogromną odpowiedzialność za przeszłość swoją i swoich bliskich, a do tego odczuwać opuszczenie przez otaczający Cię świat. Warto nauczyć się odcinać od negatywnych aspektów dawnych lat.

Numerologiczna 9 – elementy szczęśliwe:

 • Ciało niebieskie: Mars, Jowisz
 • Kamienie szlachetne: diament, topaz
 • Metal: żelazo
 • Znak zodiaku: baran, strzelec
 • Dzień tygodnia: wtorek
 • Kolory: czerwony
 • Liczby: 4, 7, 9

Numerologia a Liczby Mistrzowskie

Liczby Mistrzowskie 11, 22, 33, 44 i 55 podnoszą, a także intensyfikują energię numerologiczną. Wskazują one na bardziej duchową, globalną i świadomą ekspresję energii. Podróż życiowa osób o numerologicznej Liczbie Mistrzowskiej może być pełniejsza i przekładać się na przeżywanie czegoś więcej. Świadomość posiadania Liczby Mistrzowskiej w swojej dacie urodzenia sprawia, że osoby te zyskują wrażliwość i otwartość na wyższe wymiary. Warto sprawdzić, co dokładnie oznaczają poszczególne numerologiczne Liczby Mistrzowskie.

 

Liczba Mistrzowska 11 – blask

Liczba Mistrzowska 11 jest rozszerzeniem numerologicznej „Dwójki” o potężnej wibracji. Dotyczy osób niezwykle intuicyjnych, wrażliwych na emocje innych i empatycznych na problemy ludzkie. „Jedenastki” są charyzmatyczne, pomysłowe, idealistyczne i pełne wigoru oraz chęci do działania.

Osoby z liczbą 11 nie opierają się jednak na logice, lecz na wierze we własne możliwości i umiejętności. Chętnie sięgają po wiedzę z zakresu astrologii, tarota, czy chociażby numerologii. Będąc marzycielami, zwykle bronią swoich ideałów i są gotowe do najwyższych poświęceń w tej kwestii.

„Jedenastka” jest zwykle przenikliwa, a także potrafi przepowiadać przyszłość. Posiada twórczą wyobraźnię, oryginalność, jak również wewnętrzny balans. Wszechstronność i bogactwo umiejętności sprawiają, że osoby te zawsze osiągają zamierzone cele.

Jedyny problem osób z numerologiczną 11 dotyczy pewnego rodzaju niepokoju, lęku czy strachu. Uczucia te powodowane są przez nieco przytłaczającą empatię tych osób, która może wywoływać strach przed odtrąceniem. Jeśli jesteś „jedenastką”, zadbaj też czasami o siebie, a nie tylko tych dookoła siebie.

Liczba Mistrzowska 22 – społeczność

Wibracja 22, która rozszerza numerologiczny typ 4, dotyczy osób o ogromnym potencjale energetycznym. Wewnętrzna moc, która napędza te osoby do działania, zwykle przekłada się na wykorzystywanie jej do realizacji celów materialnych. Jest to zdecydowanie jedna z najsilniejszych wibracji wśród możliwych kombinacji liczbowych.

Osoby z „Dwudziestką Dwójką” to przede wszystkim wizjonerzy, których definiuje swoisty talent do manifestacji pomysłów w rzeczywistości. Charakteryzuje ich potrzeba budowania relacji, pracy w grupach i większych biznesach. Są świetnymi liderami w dużych społecznościach i mogą z powodzeniem stać na czele korporacji, a także sprawnie radzić sobie w kwestiach finansowych.

Rozwój duchowy numerologicznej 22 podsycony jest niezwykłą energią i witalnością, a także zdolnościami kreatywnymi. Są to osoby charyzmatyczne i zdolne do rządzenia, a często przyświeca im chęć zdobycia sławy i bogactwa. Świat materialny ma być nie tylko celem, ale również środkiem na drodze do osiągnięcia równowagi duchowej.

Jeżeli jesteś numerologicznym typem 22, możesz spotykać się z własnym strachem przed porażką. Negatywne emocje przekładać się mogą na obciążenie swojego potencjału swoistą blokadą. Warto zatem wypracować w sobie zaufanie do własnych możliwości, by móc podejmować większe ryzyko.

 

Liczba Mistrzowska 33 – artyzm

Rozszerzeniem numerologicznej „Szóstki” jest Liczba Mistrzowska 33, która przedstawia ucieleśnienie artyzmu, kreatywności i ponadprzeciętnej duchowości. Osoby spod znaku tego numeru cechują się silną chęcią ochrony najbliższych, a także pragnieniem życia w zgodzie z naturą. Dwie trójki obok siebie to potężna duchowa moc, która świadczy o połączeniu istoty ziemskiej z czymś, co jest ponad nami.

Ten Portret Numerologiczny oznacza też, że osoby są uczciwe, prawdomówne, a także sprawiedliwe i kochające. Szanują tradycję, przyciągają do siebie wielu zagubionych ludzi, jak również są godne zaufania. Często są w stanie zrezygnować z własnych celów, by pospieszyć z pomocą swoim najbliższym, gdy tego potrzebują.

Liczba 33 należy do osób, które są marzycielami i idealistami – takimi też pozostaną do końca swoich dni. Dzięki temu są zdolnymi przodownikami duchowymi, a do tego wymagają najwięcej od samych siebie. Pędzą za doskonałością, którą chcą osiągnąć i często są krytyczne wobec własnych niepowodzeń.

Jeżeli jesteś numerologiczną „Trzydziestką Trójką”, możesz mieć potężny wpływ na otaczający Cię świat. Zwróć uwagę, że często inspirujesz innych, więc staraj się, by ludzie widzieli w Tobie prawdziwe dobro. Klęska innych może przerodzić się w Twój moralny dołek, co zahamuje rozwój duchowy.

Numerologia – podsumowanie

Po co właściwie mamy liczyć, jakim numerem jesteśmy? Co daje nam taka wiedza? Jak już wcześniej pisaliśmy, numerologia pozwala nam zajrzeć w głąb siebie i odkryć cechy charakteru, które prowadzą nas przez życie. Jeżeli czujemy się zagubieni i nie wiemy, w jakim kierunku podążać dalej, warto zwrócić się do numerologii daty urodzenia. Definicje poszczególnych Wibracji, a także tworzenie Portretu Numerologicznego, pozwolą odkryć, kim naprawdę jesteśmy.

W liczbach ukryta jest tajemna wiedza, jaka pozwala nam sięgnąć po to własną indywidualność. Jeśli chcesz poznać się z zupełnie innej strony, dodaj wszystkie cyfry swojej pełnej daty urodzenia (dzień, miesiąc i rok), a następnie sprawdź, co mówi o Tobie numerologia. Ciekawe, na ile Portret Numerologiczny pokrywa się z tym, kim naprawdę jesteś?

Potrzebujesz portret numerologiczny lub szukasz numerologa? Umów się ze mną na konsultacje – Flow Space Pruszowscy.

 

Mateusz Pruszowski
Mateusz Pruszowskihttps://mateuszpruszowski.com
PHD Psychologie, MSc Strategic Management, chemický inženýr, naturopat, numerolog, student čínské medicíny, totální biologický konzultant. Autor blogu SantaMedicina.pl a 7 knih. Tvůrce inovativní metody – Psychobodylogy®. Terapeut, aktivní podnikatel, lektor, motivační řečník.

OBLÍBENÝ

Co jsou runy? Runová abeceda, použití, význam

Co jsou runy? Runová abeceda, použití, což znamená Runy znamenají tajemství. Úzce souvisí s podvědomím. Jejich historie, i přes mnoho složitostí, říká, že v dávných dobách...

Co je Kambo? Duchovní význam, použití a výhody Sapo

Co je to obřad Kambo? Duchovní význam, použití a výhody SAPO Kambo, které také známe jako Sapo, si získává uznání a oblibu v mnoha regionech...

Totální biologie – co to je a jak pomáhá Recall Healing?

Totální biologie – co to je a jak pomáhá? Výhody a nevýhody Recall Healing Total biology je relativně nový směr v alternativním přístupu k nemocem a...

Techniky relaxace mysli. 10 způsobů, jak se uklidnit

Techniky relaxace mysli. 10 způsobů, jak se uklidnit V dnešním světě se málokdo z nás zaměřuje na opravdové uvolnění mysli. Pořád se za něčím honíme, pokud ne...
spot_img

NÁHODNÉ ČLÁNKY

cs_CZČeština