środa, 27 września, 2023
spot_img
Strona głównaEZOTERYKA | ŚWIADOMOŚĆTotalna biologia – czym jest i jak pomaga Recall Healing?

Totalna biologia – czym jest i jak pomaga Recall Healing?

Totalna biologia – czym jest i jak pomaga? Zalety i wady Recall Healing

Totalna biologia to relatywnie nowy kierunek w alternatywnym podejściu do chorób i leczenia. Metoda Recall Healing została opisana przez dra Gilberta Renauda, który od 1981 roku pomaga pacjentom w powrocie do zdrowia. Uzdrawianie przez świadomość jest niezwykle szeroką i pasjonującą dziedziną terapii, która stale zyskuje coraz szersze grono zwolenników. W poniższym artykule przyjrzymy się, czym jest totalna biologia i jak może pomóc w procesach uzdrawiania ciała i umysłu. Poznaj zalety i wady głębokiego uzdrawiania przy pomocy metody Reanuda!

 

Na czym polega totalna biologia (Recall Healing)?

Totalna biologia (Recall Healing) to szeroko pojęta metoda uzdrawiania przez świadomość. Zapewnia ona zasady, które pomóc mają w poprowadzeniu chorego w stronę identyfikacji emocjonalnej traumy stojącej za złym stanem fizycznym. Sposób koncentracji na pomocy choremu powstał też z myślą o optymalizacji stanu zdrowia.

Metoda opiera się na swoistej triadzie psychiki, automatycznego mózgu i ciała. Postrzega chorobę lub określone zachowanie jako zautomatyzowaną reakcję mózgu na stres, który pojawił się w wyniku problemu. Zadaniem totalnej biologii jest „przypomnienie” („recall”) i „zrozumienie”, dlaczego dana osoba jest chora, co otwiera drzwi do dalszego leczenia już z pomocą pracownika służby zdrowia.

Dr Gilbert Renaud, opracowując swoją metodę Recall Healing, oparł się na syntezie prac wielu naukowców. Sięgał przede wszystkim po poniższe dziedziny nauki oraz prace specjalistów z każdego kierunku:

 • Psychobiologia – Karl G. Jung, Claude Sabbah, Jack Chang.
 • Koncept Nowej Medycyny – Ryke Geerd Hamer.
 • Dziedziny różne i mieszane – Marc Fréchet, Robert Guinée, Anne Ancelin Schutzenberger, Itzhak Bentov, Paul Dirac, Bertrand Lemieux, Brandon Bays, Daniel Benor, Karol K. Truman.

 

Kim jest dr Gilbert Renaud, twórca Recall Healing?

Dr Gilbert Renaud to pochodzący z Kanady terapeuta i coach, który od ponad 40 lat zajmuje się biologią i medycyną. Ukończył studia w Montrealu w 1974 roku, w 1981 został masażystą terapeutycznym, a w roku 1988 naturopatą. Swój doktorat uzyskał w 2007 roku.

Dziś znamy dra Renauda przede wszystkim jako twórcę autorskiej metody Recall Healing, która powstała w oparciu o teorie totalnej biologii. Badacz w 1991 roku przez przypadek rozpoczął prace nad podstawami traumy emocjonalnej, która powodować może fizyczne schorzenie. Na jego ukształtowanie spory wpływ miały wówczas badania dra Roberta Guinéego. Twórca Recall Healing studiował symbolizm choroby, a także związki między chorymi częściami ciała a przekaźnikami do mózgu.

Warto dodać, że pojęcie totalnej biologii powstało nieco wcześniej, gdy psychobiologią zainteresował się Claude Sabbah. To jego uważa się za prekursora nowoczesnego podejścia do onkologii, medycyny ratunkowej, sportowej czy hiperbarycznej, a także psychoterapii. Na obserwacjach Sabbaha w dużej mierze oparł Renaud swoje podstawy Recall Healing.

 

Jaki cel ma totalna biologia?

Jednym z bazowych celów totalnej biologii nie polega na znalezieniu racji z medycznego punktu widzenia. Wszelkie procesy opisane tą metodą skupiają się raczej na wykorzystaniu wszelkich dostępnych środków, by pomóc osobie chorej samodzielnie zrozumieć swój stan zdrowia. Dlatego też tak ważne jest, aby chory pozostał w stałym kontakcie ze swoim lekarzem prowadzącym. Totalna biologia i wszelkie pochodne metody to medycyna niekonwencjonalna i nie można sugerować, by była w stanie zastąpić tradycyjne systemy leczenia.

Totalna biologia opiera się na wielu nowoczesnych sposobach podejścia do problemów pacjentów, by stworzyć pełniejszy obraz choroby. Dzięki głębokiemu zajrzeniu w psychikę chorego, zyskać można terapeutyczne wsparcie odnośnie traumy, jaka kryje się za każdym schorzeniem. Można powiedzieć, że takie podejście stawia na równi poziom fizyczny i psychologiczny, jednocześnie definiując chorobę jako problem o szerszym spektrum.

Warto też podkreślić, że w totalnej biologii leczenie schorzeń fizycznych na poziomie psychologicznym pozwala wspierać pacjenta na wiele sposobów. Poprzez współpracę z innymi sposobami terapii, podejście to daje bardziej owocną pracę z problemami chorego.

 

Piramida zdrowia w metodzie Recall Healing

Jak już wcześniej wspominaliśmy, Recall Healing opiera się na triadzie, którą metoda nazywa też piramidą zdrowia. Dzięki graficznemu przedstawieniu relacji pomiędzy poszczególnymi jej elementami, lepiej zrozumieć można cel zachowania lub boleści.

U podstaw piramidy znajduje się nasze ciało, które podlega kontroli ze strony automatycznego mózgu. Dopóki ta relacja jest zachowana, wszystko, co dzieje się z ciałem, odnosi się do nadrzędnych funkcji mózgu. Ta cześć odpowiedzialna jest za wsparcie naszego codziennego życia.

Szczytową przestrzenią piramidy zdrowia w Recall Healing jest psyche, która ma bezpośredni wpływ na działanie mózgu. Składa się na nią wiele elementów związanych nie zawsze bezpośrednio z psychologią:

 • Emocje
 • Myśli
 • Decyzje
 • Wierzenia
 • Religia
 • Edukacja
 • Warunkowanie

Osoby wykorzystujące totalną biologię w pracy z pacjentami pomagają im uświadomić sobie, dlaczego dane zachowanie lub choroba mają miejsce. Z jakiego powodu problem ten był rozwiązaniem dla mózgu? W jaki sposób uraz, cykl biologiczny czy trauma naszych przodków przekłada się na nasz dzisiejszy stan? Facylitatorzy Recall Healing wykorzystują tę metodę, by klient mógł stworzyć układankę swojego życia, co pozwoli zrozumieć źródło problemów. Dzięki temu można zoptymalizować szanse na osiągnięcie wyznaczonego celu.

Na koniec analizy triady piramidy zdrowia warto podkreślić, że nad wszystkim czuwa jeszcze jeden element, a mianowicie dusza.

 

Czym zajmuje się totalna biologia i Recall Healing?

W ramach pracy nad swoją duszą, a także relacjami między ciałem i psyche, Recall Healing stara się znaleźć rozwiązania poniższych pytań i problemów:

 • Czy choroba może stanowić idealne rozwiązanie dla mózgu w celu rozwiązania problemu przetrwania?
 • Dlaczego choruję i w jaki sposób mogę zachęcić się do powrotu do zdrowia?
 • Jaki szok emocjonalny lub psychologiczny, a może konkretne zachowanie, stoi za schorzeniem?
 • Jakie są możliwe sposoby, które przyczynią się do rozwiązania sytuacji konfliktowych?
 • Dlaczego moje problemy powracają i powtarzają się?
 • Czy istnieją zapamiętane komórkowe cykle biologiczne?
 • Jaki jest cel mojego życia, a jaki jego projekt?
 • W jaki sposób życie wewnątrzmaciczne wpływa na dalsze życie dziecka?
 • Jakie są przyczyny pewnych trudności w nauce szkolnej czy na studiach?
 • Czy istnieje pamięć międzypokoleniowa?

To tylko niektóre z kwestii, jakie poruszać można podczas terapii związanej z totalną biologią. Warto podkreślić, że metoda ta często sięga daleko w przeszłość, by szukać tam odpowiedzi na dzisiejsze problemy. Bardzo częstym przypadkiem w pracy nad swoimi schorzeniami jest zagłębienie się w historię przodków. Czy to tam znajdziemy źródło naszych dolegliwości?

 

Trauma przodków a nasze dzisiejsze zdrowie

Niezwykle ważnym elementem pracy nad własną duszą i psyche jest zrozumienie traumy przodków. Poznając historie dziadków i pradziadków, możemy starać się lepiej zrozumieć ich własne kłopoty, a także to, jaki wpływ mają na nasze dzisiejsze życie i zdrowie. Nie bez powodu mówi się, że więcej cech charakteru dziedziczymy po dziadkach niż po rodzicach.

Okazuje się bowiem, iż wiele decyzji, jakie podejmujesz w życiu, może wynikać ze stylu życia Twoich przodków. To samo dotyczy wzorów zachowania, podejścia do tematów różnych, poglądów na świat, a także stanu zdrowia.

Dla przykładu, możemy posłużyć się wnioskami, jakie wyciągnął z pracy z Recall Healing Elad Shalev. W swoich badaniach współpracował z potomkami osób ocalałych z holokaustu. Z rozmów przeprowadzonych z tymi ludźmi wynika, że dawna trauma przodków nadal istnieje w ich podświadomości. Pomimo upływu lat, osoby, które nie przeżyły traumatycznych wydarzeń II wojny światowej na własnej skórze, powielają pewne schematy zachowania, co ich przodkowie.

Shalev podkreśla, że nawet osoby w drugim, trzecim i czwartym pokoleniu skarżą się na poważne problemy zdrowotne. Mowa chociażby o problemach trawiennych, stanach lękowych, strachu, problemach psychicznych, a nawet nowotworach. Co ciekawe, jednostki te często nie wiedzą nawet, co dokładnie działo się z ich przodkami przed osiemdziesięciu laty.

 

Trauma przodków: dlaczego mózg przechowuje negatywne doświadczenia?

W swoich badaniach Shalev twierdzi, że trauma i negatywne doświadczenia pozostają w naszej podświadomości, a następnie przekazujemy je z pokolenia na pokolenie. To z kolei ma bezpośredni wpływ na charakter, układ nerwowy, myśli, uczucia i wierzenia. Sytuacja taka ma miejsce nawet wtedy, gdy nie wiemy nic o swoich poszkodowanych w przeszłości przodkach.

Jak się uwolnić od traumy naszych przodków? Należy zyskać świadomość problemów oraz traumy na poziomie podświadomości, a następnie uwolnić się od nich.

Wnioski przedstawiane w badaniach nad potomkami ofiar holokaustu mówią, że istnieje na to dowód biologiczny. Przekazujemy nasze traumy kolejnemu pokoleniu, by przyszłe generacje pamiętały o naszych doświadczeniach. Dzieje się tak, ponieważ nasze dzieci i wnuki powinny wiedzieć, jak radzić sobie w podobnych sytuacjach.

Skoro żyjemy na tym świecie i musimy radzić sobie z traumą przodków, to jest to paradoksalnie powód do zadowolenia. Dlaczego? Ponieważ nasi przodkowie przetrwali, poradzili sobie, a żywym przykładem jesteśmy my sami.

 

Czym jest choroba? Jakie są jej przyczyny? Jak sobie pomóc?

Jeżeli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, sięgnij po totalną biologię, gdyż metoda ta pozwoli Ci zajrzeć do sedna sprawy. Recall Healing postrzega chorobę jako reakcję organizmu na drastyczne i problematyczne przeżycia, doświadczenia czy długotrwały stres. Źródeł kłopotów szuka w cyklach czasu i komórkowej pamięci cyklów biologicznych. Cykle te pochodzą od wspomnianej już wcześniej traumy naszych przodków.

Nie musisz być potomkiem ocalałych z holokaustu, by odczuwać brzemię traumy z przeszłości! Nawet najdrobniejsze kłopoty, ale też ich rozwiązania, mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie. Ukryte gdzieś głęboko w podświadomości unaoczniają się, gdy najmniej tego oczekujemy. Niestety, często reakcją organizmu na te „odkrycia” jest choroba fizyczna lub psychiczna.

Wracając do kwestii piramidy zdrowia, przypomnijmy sobie, jak jest ona zbudowana. Trauma z przeszłości skrywa się na poziomie duchowym, przenikając przez emocje do automatycznego mózgu. Sfera ta, odpowiedzialna za utrzymanie nas przy życiu, pozbywa się traumy, przekazując problem dalej. U podstaw triady leży ciało, które reaguje chorobami na otrzymane negatywne doświadczenia.

Odkrycie sekretów rodzinnych może pozwolić na uwolnienie się od przeszłości. Wynikiem odcięcia się od skrywanej w podświadomości traumy często jest uzdrowienie na poziomie duchowym, ale i cielesnym.

Praca z własnym „ja” oraz traumatycznymi przeżyciami naszych przodków, zakodowanych w naszym DNA, to proces złożony i nieraz skomplikowany. Czasochłonne jest przeprowadzenie chorego przez historię życia jego oraz rodziny. Zadając właściwe pytanie, można jednak skutecznie dotrzeć do historycznych podstaw dzisiejszych problemów zdrowotnych.

 

Totalna biologia – wypróbuj Recall Healing już dziś!

Pamiętaj, że metoda badawcza totalnej biologii nie jest jedynym rozwiązaniem Twoich problemów. Recall Healing nie zastąpi pełnej, a także wielowymiarowej konsultacji z lekarzem lub terapeutą. Jednocześnie, praca z konsultantem totalnej biologii może przynieść rewelacyjny wpływ na samopoczucie pacjenta. Jest to niezwykle interesujący dodatek do medycyny konwencjonalnej, z jakiej korzystają lekarze.

Masz problemy zdrowotne na płaszczyźnie fizycznej lub emocjonalnej? Nie radzisz sobie z pewnymi kłopotami, schorzeniami lub boleściami? Skontaktuj się z konsultantem totalnej biologii i poznaj, na czym polega praca z przeszłymi traumami od strony praktycznej.

Wyciągnij rękę po klucz do uzdrowienia przez świadomość źródeł choroby. Uwolnij się na poziomie duchowym i fizycznym.

Chcesz zrozumieć dlaczego i skąd pojawiła się u Ciebie choroba, dolegliwość? Znajdziemy pierwotną przyczynę i postaramy się usunąć ją z Twojego życia, korzystając z praw natury i mechanizmów jakimi kieruje się nasz organizm.
Umów się na wizytę w gabinecie Flow Space Pruszowscy znajdującego się w Jeleniej Górze lub online.

 

Mateusz Pruszowski
Mateusz Pruszowskihttps://mateuszpruszowski.com
PHD Psychology, MSc Strategic Management, inżynier chemii, naturopata, numerolog, student medycyny chińskiej, konsultant totalnej biologii. Autor bloga SantaMedicina.pl i 7 książek. Twórca nowatorskiej metody – Psychobodylogii®. Terapeuta, aktywny przedsiębiorca, wykładowca, mówca motywacyjny.

POPULARNE

Co to jest Kambo? Duchowe znaczenie, użycie i zalety Sapo

Co to jest Ceremonia Kambo? Duchowe znaczenie, użycie i zalety SAPO Kambo, które znamy również pod nazwą Sapo, zyskuje uznanie i popularność w wielu regionach...

Czym są Runy? Alfabet runiczny, użycie, znaczenie

Czym są Runy? Alfabet runiczny, użycie, znaczenie Runy oznaczają tajemnice. Są ściśle związane z podświadomością. Ich historia pomimo wielu zawiłości mówi, że w epoce starożytności...

Techniki relaksacji umysłu. 10 sposobów na uspokojenie

Techniki relaksacji umysłu. 10 sposobów na uspokojenie W dzisiejszym świecie niewielu z nas skupia się na prawdziwej relaksacji umysłu. Ciągle za czymś gonimy, jak nie...

Ceremonialne Kakao – Medycyna Serca

Co to jest kakao ceremonialne?   Ceremonialne kakao to coś więcej, niż tylko rytuał czy też ceremonia jego konsumpcji. Wyjątkowość kakao, noszącego tę nazwę, zaczyna się...
spot_img

LOSOWER ARTYKUŁY

Santa Medicina
Newsletter

Bądź na bierząco z nowymi artykułami!

error: Content is protected !!