środa, 7 czerwca, 2023
spot_img
Strona głównaEZOTERYKA | ŚWIADOMOŚĆHuman Design: Czym jest, co może ci powiedzieć i jak policzyć

Human Design: Czym jest, co może ci powiedzieć i jak policzyć

Human Design: Czym jest, co może ci powiedzieć i jak policzyć

 

Czym jest Human Design ?

Human Design to system, który pozwala ludziom dogłębnie zrozumieć ich własną, unikalną budowę fizyczną i energetyczną. Innymi słowy, jest to narzędzie, które może być użyte, aby pomóc nam dowiedzieć się więcej o tym, kim jesteśmy na poziomie duszy. System ten ujawnia nasze mocne i słabe strony, dary i wyzwania, pozwalając nam na dokonywanie bardziej świadomych wyborów o tym, jak przeżywamy nasze życie. Human Design może posłużyć jako przewodnik, który pomoże nam stworzyć więcej harmonii i równowagi w naszym życiu.

Podstawą Human Design jest to, że wszyscy jesteśmy unikalnymi, indywidualnymi przejawami jednej, uniwersalnej energii. Energia ta znana jest pod wieloma nazwami, takimi jak Bóg, Źródło, Wszechświat lub po prostu Siła Życia.

Human Design nie jest religią, nie wymaga żadnej wiary ani systemu przekonań. Jest to po prostu narzędzie, które może nam pomóc lepiej zrozumieć samych siebie i nasze miejsce w świecie.

Human Design SantaMedicina.pl

 

Projekt człowieka składa się z trzech głównych elementów:

– Nasza data urodzenia, czas i miejsce (znane również jako wykres Human Design)

– I Ching (znana również jako Księga Przemian)

– Kabała (znana również jako Drzewo Życia) Te trzy systemy są używane razem, aby stworzyć mapę naszego indywidualnego projektu.

Ponadto Human Design wykorzystuje:

– Zachodnią i wedyjską astrologię

– Hinduski system czakr

– Nowoczesną naukę.

Ludzki Projekt opiera się na zrozumieniu, że wszyscy mamy unikalny energetyczny schemat, czyli mandalę. Mandala ta jest tworzona w momencie naszych narodzin i odzwierciedla nasz specyficzny projekt na to życie. Pokazuje nam, jakie energie będą nas przyciągać i wspierają nas, a także jakich energii należy unikać.

Karta Projektu Człowieka składa się z dziewięciu obszarów lub typów, które nazywane są centrami. Istnieją cztery ośrodki główne i pięć ośrodków drugorzędnych. Każde centrum odpowiada konkretnemu aspektowi naszego projektu. Poniższy diagram przedstawia dziewięć ośrodków:

Human Design dziewięć ośrodków

Podstawowe ośrodki to:

– Ośrodek Głowy (reprezentujący intelekt)

– Centrum Serca (reprezentujące nasze uczucia i emocje)

– Centrum Jelitowe (reprezentujące naszą intuicję i przeczucia)

– Centrum Seksualne (reprezentujące naszą ekspresję twórczą i energię seksualną)

 

Ośrodki drugorzędne to

– Centrum Korzeniowe (reprezentujące nasz fundament i bezpieczeństwo)

– Centrum Sakralne (reprezentujące przyjemność i zdolność do cieszenia się życiem)

– Centrum Splotu Słonecznego (reprezentuje naszą osobistą moc i wolę)

– Centrum Plenarne (reprezentujące naszą zdolność do ufania intuicji i przeczuciom)

– Centrum Gardła (reprezentuje naszą zdolność do wyrażania siebie i komunikacji) – Centrum Trzeciego Oka (reprezentuje naszą zdolność widzenia tego, co znajduje się poza światem fizycznym)

– Centrum Korony (reprezentuje nasze połączenie z Bogiem i naszą duchową świadomość).

Projekt człowieka może wiele powiedzieć o nim samym. Pomoże Ci zrozumieć, dlaczego robisz rzeczy, które robisz i może dać Ci wskazówki, jak żyć w sposób zgodny z samym sobą. Human Design nie polega na przewidywaniu przyszłości, ale na zrozumieniu siebie i dokonywaniu wyborów zgodnych z tym, kim się jest.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Human Design, możesz zacząć na kilka sposobów. Możesz kupić podręcznik, ponieważ jest to świetny sposób na poznanie systemu.

Najlepszym sposobem na poznanie tej techniki jest policzenie swojego Human Design. Aby to zrobić, potrzebujesz zdobyć kopię swojego diagramu Human Design. Można to zrobić poprzez wejście na stronę internetową poświęconą Ludzkiemu Projektowi i wprowadzeniu informacji o sobie. Kiedy już będziesz miał swój diagram, możesz zacząć liczyć swój Human Design.

Aby policzyć swój Human Design, należny znać następujące informacje

– Data narodzin

– Godzina urodzenia

– Miejsce urodzenia

– Typ Ludzkiej Konstrukcji

Mając te informacje, można zacząć liczyć swój Ludzki Projekt.

Kim jest twórca Human Design?

Human Design został stworzony przez Alana Roberta Krakowera, który pod pseudonimem Ra Uru Hu opublikował w 1992 roku książkę zatytułowaną The Human Design System. Krakower opracował system Human Design po mistycznym przeżyciu w 1987 roku.

Ra Uru Hu Human Design

Cztery Typy i Strategie w Human Design.

W Human Design istnieją cztery typy, a każdy z nich ma unikalną strategię. Te cztery typy to:

– Manifestor

– Projektor

– Reflektor

– Generator

Każdy typ ma inny sposób interakcji ze światem.

Human Design cztery typy

Manifestor w Human Design

Strategia: Informować

Klucz: Spokój

Motyw niezgodny: Gniew

Manifestorzy stanowią około 10% ludzkości. Manifestor to człowiek, który inicjuje i wywiera wpływ na innych. Czasami są oni postrzegani przez innych jako ludzie impulsywni i nieprzewidywalni. Mogą się tu pojawiać próby kontroli. Manifestorzy czują się dobrze w samotności, kiedy mają swobodę manifestowania tego, co w nich powstaje.

 

Projektor w Human Design

Strategia: Obsłużyć stronę

Klucz: Entuzjazm

Motyw niezgody: Męczeństwo

Projektorzy stanowią około 20% ludzkości. To ludzie, którzy żyją po to, by służyć innym. Są ludźmi, którzy często przedkładają potrzeby innych nad swoje własne. Mają trudności, żeby powiedzieć „nie” i mogą w końcu poczuć się wykorzystani. Projektor powinien uważać, aby nie wypalić się przez przyjmowanie na siebie zbyt wielu obowiązków.

 

Reflektor w Human Design

Strategia: Czekać i obserwować

Klucz: Świadomość

Motyw niezgody: Ofiarność

Reflektorzy stanowią około 15% ludzkości. To ludzie, którzy żyją chwilą i biorą rzeczy, które przychodzą. To oni często mówią: „poczekajmy i zobaczymy”. Reflektorzy potrafią być bardzo cierpliwi i mają wielką zdolność, by po prostu „być”. Mogą mieć trudności z podejmowaniem decyzji i łatwo ulegać wpływom innych. Ludzie refleksyjni powinni ufać swojemu instynktowi, a nie polegać na opiniach innych.

 

Generator w Human Design

Strategia: Nie przeszkadzać

Klucz: Wewnętrzny autorytet

Temat niezgody: Obowiązek

Generatorzy stanowią około 65% ludzkości. Generatorzy to ludzie, którzy są tu po to, by pracować i wnoszą do świata swoje unikalne dary. Często są bardzo kreatywne i mają dużo energii. Generatorzy mogą mieć problemy z realizacją swoich projektów, ponieważ często schodzą na boczne tory. Powinni nauczyć się ufać swojemu wewnętrznemu autorytetowi i nie brać na siebie zbyt wiele.

 

Manifestujący Generator

Strategia: Kontynuuj

Klucz: Wytrwałość

Motyw niezgody: Męczeństwo

Generatory manifestacji stanowią około 20% wszystkich generatory. Są tutaj, aby ciężko pracować i zamanifestować swoje marzenia w rzeczywistości. Generatory manifestacji mogą mieć trudności z dokończeniem tego, co zaczynają, ponieważ często wpadają w sidła cyklu męczeństwa. Jest to cykl, w którym biorą na siebie zbyt wiele, a potem czują się winni, że nie są w stanie zrobić wszystkiego. Pozytywną stroną jest to, że są bardzo wytrwali i będą pracować tak długo, aż osiągną swój cel. Mają wewnętrzny napęd, który pomaga im przetrwać każdą sytuację.

Jak czytać graf w Human Design?

W Human Design istnieją cztery główne rodzaje wykresów. Pierwszy z nich to wykres Ścieżki Życia, który ukazuje Twój ogólny cel życiowy. Drugi to Krzyż Wcieleń, który pokazuje Twoje wyjątkowe talenty i wyzwania. Trzeci to Wykres Ciała, który przedstawia Twoją budowę fizyczną i centra energetyczne. I wreszcie wykres Tranzytów śledzi aktualne energie wpływające na Twoje życie. Aby odczytać wykres Projektu Człowieka, należy zacząć od przyjrzenia się ogólnemu kształtowi wykresu. Wykres Ścieżki Życia ma kształt spirali, podczas gdy Krzyż Wcieleń ma kształt krzyża. Wykres Ciała ma kształt ludzkiego ciała, a Wykres Przejść ma kształt serii fal.

Następnie zwróć uwagę na kolory na wykresie. Każdy kolor reprezentuje inny ośrodek energetyczny w ciele. Siedem głównych ośrodków energetycznych to:

-Ośrodek Korzeniowy (czerwony): przetrwanie i bezpieczeństwo

-Ośrodek sakralny (pomarańczowy): przyjemność i seksualność

-Centrum Splotu Słonecznego (żółty): władza i siła woli

-Ośrodek Serca (zielony): miłość i związki

-Ośrodek gardła (niebieski): komunikacja i ekspresja

-Centrum brwi (indygo): intuicja i wgląd

-Centrum Korony (fioletowy): duchowość i połączenie z boskością.

Na koniec przyjrzyj się symbolom na wykresie. Symbole te reprezentują planety i inne ciała niebieskie, które mają wpływ na Twoje życie. Każda planeta ma inne znaczenie i energię, i może pomóc lepiej zrozumieć swój unikalny wykres Human Design.

Na przykład symbol Słońca symbolizuje siłę i witalność, a symbol Saturna – ograniczenie i restrykcje.

Jeśli nadal czujesz, że nie masz pojęcia, jak odczytać swój wykres Human Design – nie martw się! Istnieje wiele sposobów, które pomogą Ci zrozumieć ten złożony system. Możesz zacznij od przeczytania jednej z wielu książek lub artykułów na ten temat. Możesz też poszukać konsultanta Human Design, który pomoże ci zinterpretować swój wykres. Wniosek jest taki, że przy odrobinie praktyki możesz nauczyć się odczytywać swój Ludzki Projekt i wykorzystywać go do tworzenia bardziej satysfakcjonującego i znaczącego życia.

Human Design to system, który pozwala ludziom dogłębnie zrozumieć ich własną, unikalną budowę fizyczną i energetyczną. W innych jest to narzędzie, które może nam pomóc dowiedzieć się więcej o tym, kim jesteśmy na poziomie duszy. System ten ujawnia nasze mocne strony, słabości, darów i wyzwań, co pozwala nam dokonywać bardziej świadomych wyborów dotyczących tego, jak przeżywamy nasze życie.

Mateusz Pruszowski
Mateusz Pruszowskihttps://mateuszpruszowski.com
PHD Psychology, MSc Strategic Management, inżynier chemii, naturopata, numerolog, student medycyny chińskiej, konsultant totalnej biologii. Autor bloga SantaMedicina.pl i 7 książek. Twórca nowatorskiej metody – Psychobodylogii®. Terapeuta, aktywny przedsiębiorca, wykładowca, mówca motywacyjny.

POPULARNE

Co to jest Kambo? Duchowe znaczenie, użycie i zalety Sapo

Co to jest Ceremonia Kambo? Duchowe znaczenie, użycie i zalety SAPO Kambo, które znamy również pod nazwą Sapo, zyskuje uznanie i popularność w wielu regionach...

Czym są Runy? Alfabet runiczny, użycie, znaczenie

Czym są Runy? Alfabet runiczny, użycie, znaczenie Runy oznaczają tajemnice. Są ściśle związane z podświadomością. Ich historia pomimo wielu zawiłości mówi, że w epoce starożytności...

Totalna biologia – czym jest i jak pomaga Recall Healing?

Totalna biologia – czym jest i jak pomaga? Zalety i wady Recall Healing Totalna biologia to relatywnie nowy kierunek w alternatywnym podejściu do chorób i...

Techniki relaksacji umysłu. 10 sposobów na uspokojenie

Techniki relaksacji umysłu. 10 sposobów na uspokojenie W dzisiejszym świecie niewielu z nas skupia się na prawdziwej relaksacji umysłu. Ciągle za czymś gonimy, jak nie...
spot_img

LOSOWER ARTYKUŁY

Santa Medicina
Newsletter

Bądź na bierząco z nowymi artykułami!

error: Content is protected !!