Quarta-feira, 29 de novembro de 2023
local_img
InícioPSICOLOGIA | MOTIVAÇÃO16 sinais de que você precisa para crescer. Como alcançar o sucesso?

16 sinais de que você precisa para crescer. Como alcançar o sucesso?

16 sinais de que você precisa para crescer. Como alcançar o sucesso?

Często spotykamy dorosłe dziecko. To zazwyczaj człowiek, który myśli i zachowuje się tak, jakby nigdy nie dojrzał poza gimnazjum. To smutna rzeczywistość, ponieważ kiedy przetwarzam strategie, aby osiągnąć osobisty sukces, powracający motyw jest prosty: jeśli nie potrafią otrząsnąć się z postaw, zachowań i przekonań z dzieciństwa, nie mogą odnieść sukcesu.

Jeśli chcesz odnieść sukces w życiu, ważne jest, abyś zachowywał się stosownie do wieku i nie zachowywał się jak dziecko. Nie oznacza to, że trzeba cały czas zachowywać się poważnie, ale oznacza to, że trzeba być dojrzałym i odpowiedzialnym za swoje życie. Dziecięce wybryki mogą wydawać się nieszkodliwe, a nawet zabawne, ale szybko mogą znużyć otoczenie. Co ważniejsze, zachowywanie się jak dziecko może uniemożliwić osiągnięcie celów. Zawsze, gdy zachowujesz się niedojrzale, wysyłasz sygnał, że nie jesteś gotowy lub chętny do podjęcia wyzwań dorosłości. W rezultacie mogą zamknąć się drzwi, które w przeciwnym razie mogłyby się przed nami otworzyć. Jeśli więc chcesz odnieść sukces, zachowuj się jak dorosły, którym jesteś.

Jeśli chcesz wiedzieć, czy nadal zachowujesz się jak dziecko i to jest powód, dla którego nie możesz osiągnąć maksymalnego poziomu sukcesu, przeczytaj poniżej:

1. Uważasz, że popularność jest ważniejsza niż uczciwość.

Popularność jest dziecinnie prosta, ale tak wielu dorosłych traktuje status społeczny jako klucz do osobistej ważności.
W tym procesie często poświęcają uczciwość, lojalność i podstawowe maniery.
W momencie, gdy przywiązujesz wagę do popularności, dystansujesz się od sukcesu.
Popularność może zwiększyć liczbę polubień w mediach społecznościowych, ale nie przyniesie sukcesu.
Jeśli chcesz zostać rzetelny, bądź znany z uczciwości. Czy ci się to podoba, czy nie, ludzie będą cię szanować, a ty odniesiesz sukces.

 

2. Zachowujesz się, jakbyś wiedział wszystko.

Im jestem starszy, tym bardziej zdaję sobie sprawę, że muszę się jeszcze wiele nauczyć. Tak powinno być, ale jeśli czujesz, że wiesz już wystarczająco dużo, to stoisz w miejscu lub umierasz, ponieważ w tym momencie rozwój staje się niemożliwy, co oznacza, że ​​sukces staje się również niemożliwy.

Przeciętny dyrektor generalny czyta ponad 50 książek rocznie, a to tylko jedna cząstka przyswajanej wiedzy. Jeśli chcesz odnieść sukces, uznaj, że nie wiesz wystarczająco dużo i nigdy nie przestawaj się uczyć.

 

3. Wolisz drzemać niż pracować.

Istnieje przysłowie, które mówi: „Jeśli mężczyzna nie pracuje, nie powinien jeść”. Ciężka praca przynosi sukces, ale unikanie pracy przeszkodzi w osiąganiu sukcesów. Jeśli chcesz kontynuować ścieżkę w górę, wykorzystaj wszystko, czego potrzeba, aby się tam dostać.
Pracuj teraz, odpocznij później.

 

4. Nie szanujesz przełożonych.

Nie mówimy o poszanowaniu nadużycia władzy, ale jeśli chodzi o osiąganie swoich celów, powinieneś zrozumieć, że sposób, w jaki traktujesz ludzi sprawujące nad tobą władzę, ma znaczący wpływ na twoją przyszłość. Dzieci mogą być bezczelne, ale zwycięzcy okazują szacunek.

 

5. Wybaczasz wszystkie swoje błędy.

Błędy i porażki są nieuniknioną częścią Twojej drogi do sukcesu. Chociaż usprawiedliwianie swoich błędów mogło wydawać się dobrym pomysłem, gdy miałeś 12 lat, robienie tego jako dorosły uniemożliwia ci naukę i rozwój.

„Błędy są zawsze wybaczalne, jeśli ktoś ma odwagę się do nich przyznać”. – Bruce Lee

 

6. Jesteś arogancki.

Większość ludzi sukcesu powie ci, że pokora jest wymaganą postawą.
Przecież arogancja zwykle poprzedza jakąś formę głupoty.
Arogancja może zdobyć tron ​​​​króla balu, ale nie da ci przewagi w prawdziwym życiu. Jeśli chcesz odnieść sukces, odrzuć arogancję.

 

7. Nie słuchasz.

Jako dziecko pamiętam, jak mama mówiła mi, żebym nie jeździł na rowerze bez kasku, a mój pierwszy szef mówił, żebym nie mieszał chemii podczas czyszczenia sprzętu.
Zignorowałem ich obu i czasem poniosłem konsekwencje. Jako człowiek dorosły, jeśli nie słuchasz, ludzie to zauważają. Ignorowanie innych może nie umieścić cię w szpitalu, ale wyśle ​​wiadomość, że ich nie doceniasz, a wartość to droga dwukierunkowa.

 

8. Obwiniasz.

Obwinianie rodzeństwa lub kolegów z klasy mogło pomóc ci uniknąć dyscypliny w dzieciństwie, ale jeśli chodzi o bycie dorosłym, kluczem do rozwoju jest osobista odpowiedzialność.
Nie przerzucaj winy, ale zamiast tego szukaj sposobów, w jakie możesz wziąć odpowiedzialność za własne działania. Odpowiedzialność osobista jest znakiem rozpoznawczym przywództwa.

 

9. Nie powinieneś przyznawać, że się boisz.

Jeśli boisz się każdego dnia, nie posuwasz się wystarczająco daleko.
Sukces wymaga wyjścia poza zgiełk rutyny i czasem skok w nieznane.
Jednak jeśli jesteś przerażony, to nie wahaj się przyznać do swojego strachu.
Kiedy to zidentyfikujesz, możesz to opanować.

 

10. Myślisz, że możesz to zrobić sam.

Bardzo niewielu znanych liderów wierzy, że osiągnęli sukces sami.
Jeszcze mniej ludzi osiąga sukces w pojedynkę.
Jeśli chcesz dotrzeć do najdalszych granic sukcesu, poznaj wartość zespołów – mentorów, kibiców i wszystkich pomiędzy.

 

11. Nie możesz dobrze współpracować z innymi.

Arogancja i autonomia niedojrzałości często utrudniają nam efektywne uczestnictwo w zespołach.
Jednak oprócz pomagania nam dalej, praca zespołowa podkreśla nasze mocne i słabe strony. Jeśli nie możesz dobrze współpracować z innymi, pokazuje to światu, że jesteś niepewny, a kiedy jesteś niepewny, sukces unika cię jak zarazy.

„Talent wygrywa mecze, ale praca zespołowa i inteligencja wygrywają mistrzostwa”. – Michael Jordan 

 

12. Rywalizacja jest dla Ciebie do tego stopnia destrukcyjna, że staje się szkodliwa.

W niektórych przypadkach rywalizacja jest zdrowa i sprzyja motywacji.
Jeśli jednak zauważasz, że w niezdrowy sposób rywalizujesz z innymi, być może nadszedł czas, aby zweryfikować swoje nastawienie.
Gdy jedyną rzeczą, która się liczy, jest wygrana za wszelką cenę, przegrana staje się nie do zaakceptowania, co może prowadzić do różnego rodzaju problemów.

 

13. Nie potrafisz przyjąć konstruktywnej krytyki.

Nikt nie jest doskonały, a jeśli chcesz się doskonalić, powinieś być otwarty na informacje zwrotne – nawet jeśli są trudne do usłyszenia.
Jeśli nie potrafisz przyjąć konstruktywnej krytyki, oznacza to, że jesteś niepewny siebie i nie chcesz się rozwijać.

 

14. Masz zamknięty umysł.

Jeśli nie jesteś otwarty na nowe pomysły, tracisz możliwości rozwoju.
Kiedy masz zamknięty umysł, ograniczasz się do małego światopoglądu i tracisz szansę na poszerzenie horyzontów.

 

15. Zawsze masz rację.

Nie ma nic bardziej frustrującego niż kontakt z kimś, kto zawsze ma rację.
Jest to nie tylko irytujące, ale także świadczy o braku pokory i niechęci do dostrzegania innych punktów widzenia. Jeśli chcesz odnieść sukces, naucz się przyznawać do błędu.

 

16. Nie jesteś uważny.

Jeśli chcesz osiągnąć sukces, bądź uważny. Zwracaj uwagę na swoje otoczenie i bądź świadomy tego, co się wokół Ciebie dzieje.
Chcesz dowiedzieć się wiecej na temat UWAŻNOŚCI? Zapoznaj się z moją książką na ten temat UWAŻNOŚĆ – Droga Do Wyzwolenia.

 

 

Sukces wymaga czegoś więcej niż tylko talentu – wymaga także ciężkiej pracy, determinacji, dojrzałości i wytrwałości. Jeśli chcesz osiągnąć sukces, musisz mieć pewność, że masz odpowiedni sposób myślenia. Bądź otwarty na uczenie się nowych rzeczy, współpracę z innymi i przyjmowanie konstruktywnej krytyki.

Zawsze pamiętaj, że nigdy nie jest za późno na naukę!
Z właściwą nastawienie, wszystko jest możliwe.

Zapoznaj się z moją książką motywacyjno-bizesową „Efektywny JA”, która może pomóc Ci rozwinąć efektywność. 
Efektywny JA

 

Mateusz Pruszowski
Mateusz Pruszowskihttps://mateuszpruszowski.com
PHD em Psicologia, MSc em Gestão Estratégica, engenheiro químico, naturopata, numerologista, estudante de medicina chinesa, consultor de biologia total. Autor do blog SantaMedicina.pl e de 7 livros. Criador de um método inovador – Psychobodylogy®. Terapeuta, empreendedor ativo, palestrante, palestrante motivacional.

POPULAR

O que são Runas? Alfabeto rúnico, uso, significado

O que são runas? Alfabeto rúnico, uso, significado Runas significam segredos. Eles estão intimamente relacionados ao subconsciente. A sua história, apesar das suas muitas complexidades, diz que nos tempos antigos...

O que é Cambo? O significado espiritual, uso e benefícios do Sapo

O que é uma cerimônia Kambo? Significado Espiritual, Uso e Benefícios do SAPO Kambo, que também conhecemos como Sapo, está ganhando reconhecimento e popularidade em muitas regiões...

Biologia total – o que é e como o Recall Healing ajuda?

Biologia total – o que é e como ajuda? Vantagens e desvantagens do Recall Healing A biologia total é uma direção relativamente nova em uma abordagem alternativa para doenças e...

Técnicas de relaxamento mental. 10 maneiras de se acalmar

Técnicas de relaxamento mental. 10 maneiras de se acalmar No mundo de hoje, poucos de nós nos concentramos em relaxar verdadeiramente a mente. Estamos sempre perseguindo alguma coisa, se não...
local_img

ARTIGOS ALEATÓRIOS

pt_PTPortuguês