środa, 27 września, 2023
spot_img

Bądź szczęśliwy jak tylko chcesz!

Bądź szczęśliwy jak tylko chcesz!

 
Prawie wszyscy słyszeli przebojowy singiel „Don’t Worry, Be Happy” Bobby’ego McFerrina. Piosenka w bardzo chwytliwy sposób przekazuje wszystkim przesłanie, jakim jest bycie szczęśliwym. Proste przesłanie Bobby’ego z pewnością wzbudziło zainteresowanie wielu ludzi, mówiąc im, żeby się nie martwili.
 
Prowadzenie szczęśliwego, prężnego i optymistycznego życia jest wspaniałe, a także dobre dla twojego zdrowia. Bycie szczęśliwym faktycznie chroni cię przed stresami życia. Stres jest powiązany z głównymi przyczynami śmierci, takimi jak choroby serca, nowotwory i udar.
 
Jedną z lepszych rzeczy, jakie kiedykolwiek powiedziano, jest: „Jedyną rzeczą, która zawsze pozostanie taka sama w życiu, jest zmiana”, a w naszym życiu możemy dokonać niezbędnych zmian, jeśli tego chcemy. Nawet jeśli znajdziemy się w sytuacji nie do zniesienia, zawsze możemy znaleźć pocieszenie w świadomości, że ona też się zmieni.
 
Ludzie są inni niż kiedyś, ponieważ bardziej akceptują ludzi takimi, jakimi są, unikają starć, ciągłych kłótni i odpuszczając wszelkiego rodzaju urazy.
 
Jeśli kłótnie wydają się nieuniknione, nadal staraj się zrozumieć sytuację.
 
Szczęście faktycznie znajduje się w każdym, a zwiększanie go jest sposobem na uczynienie życia piękniejszym, a także zdrowszym.
 
Być szczęśliwym jest stosunkowo łatwe, po prostu zdecyduj się być szczęśliwym człowiekiem.
Większość ludzi przez większość czasu może wybrać, czy chce być szczęśliwym lub zestresowanym w danym momencie. Zrelaksowanym lub zmartwionym. Wybór jest naprawdę prosty, po prostu należy wybrać bycie szczęśliwą istotą.
 
 

Możesz to zrobić na kilka sposobów.

Bycie wdzięcznym to wspaniała postawa. Mamy tak wiele powodów do wdzięczności. Podziękuj taksówkarzowi za bezpieczne dowiezienie do domu, podziękuj kucharzowi za wspaniałą kolację i podziękuj facetowi, który myje okna. Podziękuj także listonoszowi za przyniesienie twoich listów, podziękuj policjantowi za bezpieczny przejazd i podziękuj Boskości za to, że żyjesz.
 
Niektóre wiadomości są stresujące.
Niektórzy ludzie po prostu nie mogą rozpocząć dnia bez codziennej dawki wiadomości.
Spróbuj i pomyśl o tym, że 99% wiadomości, które słyszymy lub czytamy, to złe wiadomości. Rozpoczęcie dnia od złych wiadomości nie wydaje się rozsądne.
 
 
Zarządzaj swoim czasem. Czas jest bezcenny i zbyt ważny, by go marnować. Zarządzanie czasem można postrzegać jako listę reguł, która obejmuje planowanie, ustalanie celów, planowanie, tworzenie list rzeczy do zrobienia i ustalanie priorytetów.
Są to podstawowe zasady zarządzania czasem, które należy rozumieć, aby rozwinąć umiejętność efektywnego zarządzania czasem osobistym.
Te podstawowe umiejętności mogą być dalej dopracowywane, aby uwzględnić najdrobniejsze punkty każdej umiejętności, które mogą dać ci dodatkowy czas, aby osiągnąć pożądane wyniki.
Więcej na ten temat napisałem w książce „Efektywny JA”.
 
Śmiej się i śmiej serdecznie każdego dnia. Słyszałeś dobry żart? Powiedz o tym znajomym lub rodzinie. Jak też mówią – „Śmiech to najlepsze lekarstwo”.
Wyrażaj swoje uczucia, przyjaźń i pasję ludziom wokół ciebie. Najprawdopodobniej odwzajemnią twoje działania. Staraj się nie tłumić gniewu i frustracji, jest to szkodliwe dla twojego zdrowia. Zamiast tego znajdź sposoby wyrażania ich w sposób, który nikomu nie spowoduje większej krzywdy.
Ciężka praca przynosi ogromną satysfakcję osobistą. Daje poczucie kompetencji w wykonywaniu powierzonych nam zadań. Osiągnięcia są nam wszystkim potrzebne, dają poczucie wartości. Pracuj nad rzeczami, które uważasz za warte swojego czasu.
Nauka to radosne ćwiczenie. Spróbuj codziennie nauczyć się czegoś nowego. Nauka sprawia, że ​​poszerzamy nasze horyzonty. A także może dać nam więcej możliwości w przyszłości.
 
Biegaj, spaceruj, chodź i rób inne rzeczy, do których Twoje ciało zostało stworzone. Czuj, że żyjesz.
Unikaj narażenia się na negatywne elementy, takie jak bardzo głośne dźwięki, toksyny i niebezpieczne miejsca.
 
 
Oto kilka bardzo prostych rzeczy, które możesz robić codziennie, aby być szczęśliwym.
 
I zawsze pamiętaj cytat Abrahama Lincolna, który mówi: „Większość ludzi jest tak szczęśliwa, jak się na to zdecyduje”.
Mistrzowskie Wskazowk Mateusz Puszowskii
Mateusz Pruszowski
Mateusz Pruszowskihttps://mateuszpruszowski.com
PHD Psychology, MSc Strategic Management, inżynier chemii, naturopata, numerolog, student medycyny chińskiej, konsultant totalnej biologii. Autor bloga SantaMedicina.pl i 7 książek. Twórca nowatorskiej metody – Psychobodylogii®. Terapeuta, aktywny przedsiębiorca, wykładowca, mówca motywacyjny.

POPULARNE

Co to jest Kambo? Duchowe znaczenie, użycie i zalety Sapo

Co to jest Ceremonia Kambo? Duchowe znaczenie, użycie i zalety SAPO Kambo, które znamy również pod nazwą Sapo, zyskuje uznanie i popularność w wielu regionach...

Czym są Runy? Alfabet runiczny, użycie, znaczenie

Czym są Runy? Alfabet runiczny, użycie, znaczenie Runy oznaczają tajemnice. Są ściśle związane z podświadomością. Ich historia pomimo wielu zawiłości mówi, że w epoce starożytności...

Totalna biologia – czym jest i jak pomaga Recall Healing?

Totalna biologia – czym jest i jak pomaga? Zalety i wady Recall Healing Totalna biologia to relatywnie nowy kierunek w alternatywnym podejściu do chorób i...

Techniki relaksacji umysłu. 10 sposobów na uspokojenie

Techniki relaksacji umysłu. 10 sposobów na uspokojenie W dzisiejszym świecie niewielu z nas skupia się na prawdziwej relaksacji umysłu. Ciągle za czymś gonimy, jak nie...
spot_img

LOSOWER ARTYKUŁY

Santa Medicina
Newsletter

Bądź na bierząco z nowymi artykułami!

error: Content is protected !!