Wednesday, November 29, 2023
spot_img

Be happy however you want!

Be happy however you want!

 
Prawie wszyscy słyszeli przebojowy singiel „Don’t Worry, Be Happy” Bobby’ego McFerrina. Piosenka w bardzo chwytliwy sposób przekazuje wszystkim przesłanie, jakim jest bycie szczęśliwym. Proste przesłanie Bobby’ego z pewnością wzbudziło zainteresowanie wielu ludzi, mówiąc im, żeby się nie martwili.
 
Prowadzenie szczęśliwego, prężnego i optymistycznego życia jest wspaniałe, a także dobre dla twojego zdrowia. Bycie szczęśliwym faktycznie chroni cię przed stresami życia. Stres jest powiązany z głównymi przyczynami śmierci, takimi jak choroby serca, nowotwory i udar.
 
Jedną z lepszych rzeczy, jakie kiedykolwiek powiedziano, jest: „Jedyną rzeczą, która zawsze pozostanie taka sama w życiu, jest zmiana”, a w naszym życiu możemy dokonać niezbędnych zmian, jeśli tego chcemy. Nawet jeśli znajdziemy się w sytuacji nie do zniesienia, zawsze możemy znaleźć pocieszenie w świadomości, że ona też się zmieni.
 
Ludzie są inni niż kiedyś, ponieważ bardziej akceptują ludzi takimi, jakimi są, unikają starć, ciągłych kłótni i odpuszczając wszelkiego rodzaju urazy.
 
Jeśli kłótnie wydają się nieuniknione, nadal staraj się zrozumieć sytuację.
 
Szczęście faktycznie znajduje się w każdym, a zwiększanie go jest sposobem na uczynienie życia piękniejszym, a także zdrowszym.
 
Być szczęśliwym jest stosunkowo łatwe, po prostu zdecyduj się być szczęśliwym człowiekiem.
Większość ludzi przez większość czasu może wybrać, czy chce być szczęśliwym lub zestresowanym w danym momencie. Zrelaksowanym lub zmartwionym. Wybór jest naprawdę prosty, po prostu należy wybrać bycie szczęśliwą istotą.
 
 

Możesz to zrobić na kilka sposobów.

Bycie wdzięcznym to wspaniała postawa. Mamy tak wiele powodów do wdzięczności. Podziękuj taksówkarzowi za bezpieczne dowiezienie do domu, podziękuj kucharzowi za wspaniałą kolację i podziękuj facetowi, który myje okna. Podziękuj także listonoszowi za przyniesienie twoich listów, podziękuj policjantowi za bezpieczny przejazd i podziękuj Boskości za to, że żyjesz.
 
Niektóre wiadomości są stresujące.
Niektórzy ludzie po prostu nie mogą rozpocząć dnia bez codziennej dawki wiadomości.
Spróbuj i pomyśl o tym, że 99% wiadomości, które słyszymy lub czytamy, to złe wiadomości. Rozpoczęcie dnia od złych wiadomości nie wydaje się rozsądne.
 
 
Zarządzaj swoim czasem. Czas jest bezcenny i zbyt ważny, by go marnować. Zarządzanie czasem można postrzegać jako listę reguł, która obejmuje planowanie, ustalanie celów, planowanie, tworzenie list rzeczy do zrobienia i ustalanie priorytetów.
Są to podstawowe zasady zarządzania czasem, które należy rozumieć, aby rozwinąć umiejętność efektywnego zarządzania czasem osobistym.
Te podstawowe umiejętności mogą być dalej dopracowywane, aby uwzględnić najdrobniejsze punkty każdej umiejętności, które mogą dać ci dodatkowy czas, aby osiągnąć pożądane wyniki.
Więcej na ten temat napisałem w książce „Efektywny JA”.
 
Śmiej się i śmiej serdecznie każdego dnia. Słyszałeś dobry żart? Powiedz o tym znajomym lub rodzinie. Jak też mówią – „Śmiech to najlepsze lekarstwo”.
Wyrażaj swoje uczucia, przyjaźń i pasję ludziom wokół ciebie. Najprawdopodobniej odwzajemnią twoje działania. Staraj się nie tłumić gniewu i frustracji, jest to szkodliwe dla twojego zdrowia. Zamiast tego znajdź sposoby wyrażania ich w sposób, który nikomu nie spowoduje większej krzywdy.
Ciężka praca przynosi ogromną satysfakcję osobistą. Daje poczucie kompetencji w wykonywaniu powierzonych nam zadań. Osiągnięcia są nam wszystkim potrzebne, dają poczucie wartości. Pracuj nad rzeczami, które uważasz za warte swojego czasu.
Nauka to radosne ćwiczenie. Spróbuj codziennie nauczyć się czegoś nowego. Nauka sprawia, że ​​poszerzamy nasze horyzonty. A także może dać nam więcej możliwości w przyszłości.
 
Biegaj, spaceruj, chodź i rób inne rzeczy, do których Twoje ciało zostało stworzone. Czuj, że żyjesz.
Unikaj narażenia się na negatywne elementy, takie jak bardzo głośne dźwięki, toksyny i niebezpieczne miejsca.
 
 
Oto kilka bardzo prostych rzeczy, które możesz robić codziennie, aby być szczęśliwym.
 
I zawsze pamiętaj cytat Abrahama Lincolna, który mówi: „Większość ludzi jest tak szczęśliwa, jak się na to zdecyduje”.
Mistrzowskie Wskazowk Mateusz Puszowskii
Mateusz Pruszowski
Mateusz Pruszowskihttps://mateuszpruszowski.com
PHD Psychology, MSc Strategic Management, chemical engineer, naturopath, numerologist, student of Chinese medicine, total biology consultant. Author of the SantaMedicina.pl blog and 7 books. Creator of an innovative method – Psychobodylogy®. Therapist, active entrepreneur, lecturer, motivational speaker.

POPULAR

What are Runes? Runic alphabet, use, meaning

What are Runes? Runic alphabet, use, meaning Runes mean secrets. They are closely related to the subconscious. Their history, despite its many complexities, says that in ancient times...

What is Kambo? The spiritual meaning, use and benefits of Sapo

What is a Kambo Ceremony? Spiritual Meaning, Use and Benefits of SAPO Kambo, which we also know as Sapo, is gaining recognition and popularity in many regions...

Total biology – what is it and how does Recall Healing help?

Total biology – what is it and how does it help? Advantages and disadvantages of Recall Healing Total biology is a relatively new direction in an alternative approach to diseases and...

Mind relaxation techniques. 10 ways to calm down

Mind relaxation techniques. 10 ways to calm down In today's world, few of us focus on truly relaxing the mind. We are always chasing something, if not...
spot_img

RANDOM ARTICLES

en_USEnglish