Donnerstag, 30. November 2023
spot_img
StartPSYCHOLOGIE | MOTIVATIONMOTIVATIONWewnętrzna pewność siebie - 3 klucze

Inneres Selbstbewusstsein – 3 Schlüssel

Inneres Selbstbewusstsein – 3 Schlüssel

Motywacją i rozwojem zajmuję się już od kilku lat i największą rzeczą, jakiej się nauczyłem – jest to, że kluczem do wszystkiego jest wewnętrzna pewność siebie.

Istnieją wszelkiego rodzaju strategie, sposoby myślenia, wzorce zachowań i praktyczne wskazówki, jak poprawić swoje życie i poczuć się lepiej ze sobą, ale wszystkie są zbędne, jeśli nie ma podstaw. Tym fundamentem jest prawdziwy ty, ty, o którym w głębi duszy wiesz, że jesteś. Sztuką jest to, że wymaga zaufania…

 

1. Poznaj swoje wartości

Wartości osobiste są moją wielką pasją i czasem daję się ponieść emocjom, kiedy o nich mówię. Nie przepraszam za to – są jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz o sobie wiedzieć i są niezbędne do uzyskania prawdziwej wewnętrznej pewności siebie. Twoje wartości są w tobie tysiąc metrów pod ziemią, w samym centrum tego, kim jesteś i są dla ciebie budulcem, fundamentem. Wartość to coś w tobie, w innych lub na świecie, co jest dla ciebie najważniejsze i może obejmować takie rzeczy jak szacunek, postęp, rodzina, zabawa, przyroda, osiągnięcia lub wolność.

Dlaczego niektórzy ludzie i sytuacje sprawiają, że czujesz się zły, sfrustrowany, zdemotywowany lub przygnębiony? Dzieje się tak, ponieważ jedna lub więcej z twoich wartości jest zaprzeczana lub tłumiona  – i doświadczasz tego jako negatywnego doświadczenia, ponieważ zaprzecza to fundamentalnej części tego, kim jesteś.
Znasz te chwile, kiedy czułeś się naprawdę żywy, niesamowity lub tętniący życiem? Są to chwile, w których jedna lub więcej z twoich wartości jest szanowana, a możesz osiągnąć więcej, żyjąc zgodnie z nimi.

Wszystkie twoje wartości należą do ciebie i bez względu na to, co się stanie, nikt nigdy nie może ich odebrać. Możesz mieć do nich absolutne zaufanie, ponieważ są tam przez cały czas i tylko czekają, aż je zauważysz i użyjesz. Kiedy poznasz swoje wartości, możesz zacząć dokonywać wyborów i dostosowywać swoje życie wokół nich. To takie proste i niesamowite, ponieważ tak naprawdę oznacza to, że pozwalasz temu, kim jesteś, żyć w prawdziwym świecie.

 

2. Zaufaj sobie

Ludzie spędzają zbyt dużo czasu na szukaniu znaków, że postępują właściwie lub że są na właściwej ścieżce. Czasami otrzymujemy to, słysząc, że dobrze sobie radzimy w pracy, czasami może to być zachęta od przyjaciela lub ukochanej osoby, a czasami otrzymujemy tę informację zwrotną, widząc, jak rośnie nasze bogactwo materialne lub dobytek.

Ale zamiast patrzeć na zewnątrz w poszukiwaniu tych znaków, co powiesz na spojrzenie od wewnątrz na to, co sobie mówisz? Co powiesz na zaufanie sobie, że zrobisz najlepszą rzecz i dokonasz świetnych wyborów? A może zaufać własnym spostrzeżeniom i skorzystać z własnej intuicji? Widziałem, jak te pomysły przerażają ludzi, a wiesz dlaczego? Ponieważ sprawia, że ​​jesteś odpowiedzialny za to, co otrzymujesz. Jeśli ufasz sobie bezgranicznie i dokonasz złego wyboru, nie możesz winić nikogo innego.

Ale faktem jest, że wszyscy popełniamy błędy i wszyscy będziemy je popełniać. Więc jak by to było, gdybyś mógł ufać sobie, że poradzisz sobie ze wszystkim i ufać sobie, że nadal będziesz dokonywać wyborów, które dobrze ci służą — nawet jeśli czasami coś schrzanisz? To jest rodzaj zaufania, o którym mówię, i to jest autentyczna wewnętrzna pewność siebie.

Zacznij od wsłuchania się w siebie i zwrócenia uwagi na to, co podpowiada Ci intuicja. Bądź świadomy tego cichego głosu w tobie lub tych reakcji jelitowych i fizycznych odczuć, które otrzymujesz i zwracaj uwagę na to, co ci mówią. Ufaj sobie w podejmowaniu decyzji, ufaj sobie w dostosowywaniu się i ufaj, że jesteś wystarczająco dobry, aby mieć, robić lub być kimkolwiek zechcesz. Prawdziwa pewność siebie nadejdzie. Szczęście było, jest i zawsze będzie w tobie.

 

3. Ćwicz mięśnie

Pewność siebie to mięsień i jak każdy mięsień potrzebujesz go ćwiczyć, aby się nie kurczył i nie zanikał. Problem polega na tym, że w przeciwieństwie do bicepsów lub pośladków, które mają tendencję do pozostawania w tym samym miejscu, trudniej jest znaleźć mięsień pewności siebie. Jak rozwijasz bicepsy lub ujędrniasz pośladki? Wykonując ćwiczenia, które mają na celu pracę tego mięśnia przez pewien czas, aż zobaczysz wyniki, których szukałeś.

Tak samo jest z pewnością siebie. Powiedzmy, że jesteś człowiekiem, który nie podejmuje zbyt wiele ryzyka, osobą, która każdego dnia robi to, co trzeba, i robi to dobrze, ale tak naprawdę się nie rozciąga. Możesz odmówić sobie zrobienia czegoś, ponieważ jest to zbyt przerażające lub ponieważ myślisz sobie „nie jestem wystarczająco dobry”, „nie jestem tym, kim jestem” lub „i tak naprawdę tego nie chcę”. Takie osoby żyją w ramach tego, co znają i co im bezpiecznie i komfortowo. Im mniej ryzyka podejmują, tym mniej muszą być pewni siebie, a tym samym mniej pewni siebie się stają.

Aby pracować nad swoją pewnością siebie, powienieneś być przygotowany na podejmowanie ryzyka — dużego lub małego. Bądź chętny do poszerzania horyzontu i pójścia w nieznanym kierunku, aby spróbować czegoś nowego lub spróbować czegoś w nieco inny sposób. Otworz się na otaczające Cię możliwości i tego, co wiesz, co robisz i kim jesteś. Im bardziej jesteś otwarty na ryzyko, możliwości, tym bardziej musisz być pewny siebie, a więc tym większą pewność siebie rozwiniesz.

To twój mięsień pewności siebie – pytanie brzmi, co zamierzasz zrobić, aby go ćwiczyć?

Polecam Ci również artykuły, które napisałem jakiś czas temu w podobnej tematyce:
https://santamedicina.pl/16-wskazowek-jak-osiagnac-sukces/
https://santamedicina.pl/badz-szczesliwy-jak-tylko-chcesz/
https://santamedicina.pl/cykl-przemocy-4-kroki-do-lepszego-zycia/

Mateusz Pruszowski
Mateusz Pruszowskihttps://mateuszpruszowski.com
Doktor der Psychologie, MSc Strategisches Management, Chemieingenieur, Heilpraktiker, Numerologe, Student der chinesischen Medizin, Berater für Gesamtbiologie. Autor des SantaMedicina.pl-Blogs und von 7 Büchern. Schöpfer einer innovativen Methode – Psychobodylogy®. Therapeut, aktiver Unternehmer, Dozent, Motivationsredner.

BELIEBT

Was sind Runen? Runenalphabet, Verwendung, Bedeutung

Was sind Runen? Runenalphabet, Verwendung, Bedeutung. Runen bedeuten Geheimnisse. Sie sind eng mit dem Unterbewusstsein verbunden. Ihre Geschichte zeigt trotz ihrer Vielschichtigkeit, dass in der Antike...

Was ist Kambo? Die spirituelle Bedeutung, Verwendung und Vorteile von Sapo

Was ist eine Kambo-Zeremonie? Spirituelle Bedeutung, Verwendung und Vorteile von SAPO Kambo, das wir auch als Sapo kennen, gewinnen in vielen Regionen an Anerkennung und Popularität ...

Totale Biologie – was ist das und wie hilft Recall Healing?

Totalbiologie – was ist das und wie hilft es? Vor- und Nachteile von Recall Healing Total Biology ist eine relativ neue Richtung in einem alternativen Ansatz zur Behandlung von Krankheiten und...

Techniken zur Entspannung des Geistes. 10 Möglichkeiten, sich zu beruhigen

Techniken zur Entspannung des Geistes. 10 Möglichkeiten, zur Ruhe zu kommen In der heutigen Welt konzentrieren sich nur wenige von uns darauf, den Geist wirklich zu entspannen. Wir jagen immer etwas, wenn nicht...
spot_img

ZUFÄLLIGE ARTIKEL

de_DEDeutsch