środa, 7 czerwca, 2023
spot_img
Strona głównaEZOTERYKA | ŚWIADOMOŚĆWampiryzm energetyczny: Co to jest? Objawy, cechy, ochrona

Wampiryzm energetyczny: Co to jest? Objawy, cechy, ochrona

Wampiryzm energetyczny – co to takiego? Jak postrzega go psychologia oraz ezoteryka?

Zapewne każdy z nas choć raz w życiu spotkał się z sytuacją, w której w pobliżu konkretnej osoby czuje się nieco gorzej. To takie uczucie, jakby w konkretnym towarzystwie uchodziła z Ciebie cała energia i chęć do działania. Kojarzysz kogoś takiego? Jeżeli tak, to być może miałeś (lub co gorsza nadal masz) do czynienia z wampirem energetycznym. „Wysysa” on z Ciebie wszelkie emocje oraz moce. Czy wampiryzm energetyczny istnieje naprawdę? Co na to ezoteryka i psychologia? Przyjrzyjmy się bliżej temu niezwykle frapującemu zjawisku.

Wampir energetyczny atak

Czym jest wampiryzm energetyczny i jak się objawia?

Wampiryzm energetyczny to szerokie pojęcie, z którym być może niejednokrotnie już się spotkałeś. Dotyczyć może osób, które przypadkowo lub dobrowolnie „wysysają” z Ciebie całe pokłady energii. Wampir energetyczny potrafi na swój sposób „żerować” na swojej „ofierze”, wykorzystując jej emocjonalne słabości.

Bardzo często osoby te opierają się na Twojej gotowości do wysłuchania i wsparcia, jakie im okazujesz na co dzień. Na płaszczyźnie uczuciowej i emocjonalnej są w stanie wówczas totalnie Cię wymęczyć. Po spotkaniu z wampirem energetycznym odpływać mogą wszelkie Twoje chęci do dalszej pracy.

Prawdziwy problem wampiryzmu energetycznego polega na tym, że stosunkowo trudno rozpoznać prawdziwego wampira. Dosłownie każda osoba z Twojego otoczenia może bowiem negatywnie wpływać na Twoje samopoczucie, często nawet nie będąc tego świadomą. Co gorsza, może być to również ktoś bardzo Ci bliski – bliski przyjaciel lub współmałżonek. Często wampirami energetycznymi są także koledzy i koleżanki z pracy, sąsiedzi, a nawet przypadkowo spotkane osoby.

Warto odpowiednio nauczyć się rozpoznawać energetycznych wampirów, by móc działać przeciwko ich ujemnym mocom. Wampiryzm energetyczny objawia się na dwóch płaszczyznach: na planie fizycznym lub w sferze duchowej. Niektóre istoty mogą przyczepiać

się do Twojego pola energetycznego, stopniowo odbierając Ci wszelkie moce. Na poziomie astralnym jest to zjawisko o wiele częstsze, niż może się nam wydawać.

Należy także podkreślić, że wielu wampirów nie zdaje sobie sprawy z tego, że faktycznie nimi są. To nie tak, że osobnikowi takiemu rosną kły, blednieje cera, a po wyjściu na światło słoneczne zamienia się w pył. Popkulturowe przedstawienie postaci fantastycznych i mitycznych zostawmy na boku, gdyż wampiryzm energetyczny to zjawisko, które nie potrzebuje żadnych fizycznych cech.

Sprawdźmy więc, jak rozpoznać wampira energetycznego w swoim otoczeniu.

 

Wampir energetyczny cechy

 

Wampiryzm energetyczny – jak rozpoznać wampira?

Wampir energetyczny „karmi się” cudzą energią, by móc poprawnie funkcjonować w codziennym życiu. Sytuacja taka ma miejsce, gdy sami nie potrafią stworzyć sobie podstaw do budowy pokładów energii. W takim przypadku, szukają zewnętrznych źródeł, na których będą mogli polegać.

Nie każdy wampir jest jednak zły, gdyż wiele osób „wysysa” cudzą energię nieświadomie. Mogli bowiem urodzić się z uszkodzonym systemem energetycznym lub doznali traumy w swoim systemie energetycznym podczas aktualnego ziemskiego życia. Niezależnie od źródła swoich problemów, wampiry mają kilka cech wspólnych, o których warto wspomnieć.

Wampir w pracy

Cechy wampira energetycznego

Wampiry energetyczne poznasz, gdy uzmysłowisz sobie ich cechy rozpoznawcze, wśród których należy wymienić, że:

 • Są często bardzo charyzmatyczne. To pozwala im skupiać wokół siebie innych. W ten sposób są mogą przekonywać otoczenie do swojej osobowości, a dodatkowo wymykać się od odpowiedzialności. Charyzma sprawia, że „ofiary” wampiryzmu często nie są świadome, że ktoś wpływa negatywnie na ich pokłady energii.
 • Są sprytne i cwane. Przez to mogą przenieść swoje problemy na barki innych osób. Dzięki swojej przebiegłości, wampiry nie biorą odpowiedzialności za swoje problemy i czyny. Obarczając nimi innych, sami nie szukają rozwiązań, lecz przerzucają to na swoje „ofiary”.
 • Nigdy nie akceptują winy za swoją rolę w jakimkolwiek sporze lub sprawie. Często to Ty, będąc „ofiarą” wampira pozostaniesz w poczuciu winy, a dodatkowo odpowiedzialności za cudzy problem.
 • Często znajdują się w centrum dramatów międzyludzkich. Zwykle dochodzi do sytuacji, w których wampir energetyczny wywołuje katastrofę w stosunkach między kilkoma osobami, a następie obarcza winą wszystkich dookoła, poza sobą.
 • Mają poczucie wyższości. Cokolwiek być nie osiągnął, wampir zawsze będzie się nad Tobą wywyższał. Pogratuluje Ci, jednocześnie mówiąc, że jeszcze musisz się bardziej postarać, by mu dorównać. Zamiast cieszyć się Twoim szczęściem, wprowadza Cię w smutek i depresję.
 • Nie pomagają nikomu. Masz jakiś problem, z którego chcesz się zwierzyć? Wampir energetyczny udowodni Ci, że Twoje kłopoty są niczym w porównaniu z jego troskami.
 • Przyjmują rolę męczennika. Cokolwiek by się nie działo, wampir zawsze odgrywa rolę „ofiary” i udaje męczennika. Zwykle nie starają się zauważyć, że to ich zachowanie może być źródłem problemów, w jakich się znajdują.
 • Grają przeciwko Tobie. Twoja pogodna natura sprawia, że nieświadomie stajesz się celem ataków wampira energetycznego. Wysłuchasz, zrozumiesz, pocieszysz, znajdziesz rozwiązanie, a wampir wykorzystuje to, by mieć nad Tobą pełną kontrolę.
 • Zastraszają. Wampiry często grożą, że zerwą kontakt lub sobie coś zrobią, jeśli nie poświęcisz im się w pełni. Takie zachowanie jest niezwykle zaborcze.

Wampir energetyczny - SantaMedicina.pl

Rodzaje wampiryzmu energetycznego

Wyróżnić możemy wiele rodzajów wampiryzmu energetycznego, które działają w pełnym spektrum. Swoje „ofiary” atakować mogą bowiem na różne sposoby i czerpać z tego różnorodne korzyści. Drenaż energii niekoniecznie musi być celem, a tylko środkiem do spełnienia ukrytych zachcianek takich istot. Warto jednak podkreślić, że w przypadku rzeczonego wampiryzmu energetycznego możemy mieć do czynienia nie tylko z ludźmi. Wydzielimy trzy osobne kategorie, które związane są ze szczególnymi przypadkami drenażu energii na rzecz istoty obcej.

1. Ludzki wampiryzm energetyczny

Ten klasyczny rodzaj częściowo już opisywaliśmy wcześniej, ponieważ ludzki wampiryzm energetyczny to najczęściej spotykana i najbardziej problematyczna sfera drenażu energii. Wszak klasyczna definicja zjawiska mówi o człowieku, który swoim zachowaniem i nastawieniem „wysysa” energię innych.

Zjawisko ezoteryka tłumaczy w następujący sposób: wiele osób ma uszkodzony system energetyczny, przez co muszą inaczej pozyskiwać energię. Często osiągają to poprzez „wysysanie” jej od innych osób, przez co same mogą normalnie funkcjonować. Niestety, cierpi na tym ich otoczenie, które nie jest w stanie odciąć się od ich wygórowanych wymagań.

Co ciekawe, wśród wampirów energetycznych również możemy wymienić kilka specyficznych typów, które skupiają się na konkretnym zjawisku w relacjach międzyludzkich:

 • Pochwała. Istnieją wampiry energetyczne, które chwalą innych do tego stopnia, by ci mieli się poczuć ich dłużnikami. Pochwały te jednak nie są szczere, a także towarzyszą im nieczyste intencje.
 • Zastraszanie. Wielu wampirów energetycznych potrafi zaspokajać swoje potrzeby wyłącznie przez straszenie innych. Emocje te sięgają czasami takiego stopnia, że dochodzi do upokarzania i poniżania innych w celu „żerowania” na energii.
 • Wina. Wywoływanie poczucia winy może odbywać się bezpośrednio lub subtelnie. Swoim zachowaniem wampiry skłaniają innych do obniżenia tarczy, po czym atakują ich, obciążając za coś winą.
 • Egocentryzm. Ktoś, kto stale narzeka na swoje problemy (nawet, gdy ich nie ma) może być wampirem energetycznym. Słuchanie i współczucie, a także oferowanie wsparcia sprawia, że czerpią one energię ze swojej „ofiary”.
 • Dotyk. Co ciekawe, wampiry energetyczne mogą też wykradać energię poprzez dotyk. Kontakt fizyczny sprawia, że ciała astralne stykają się, a interakcje wpływają na wyczerpanie „ofiary”. Nawet po pozornie przyjemnych sytuacjach, jak przytulenie.

Szczęśliwie, niektóre osoby stają się wampirami tylko na chwilę. Może się tak stać po krytycznych zdarzeniach życiowych, jak rozstanie z ukochaną osobą, utrata pracy czy strata kogoś bliskiego. Inne osoby polegają na wampiryzmie długoterminowo i to takich osób należy się wystrzegać w swoim otoczeniu.

2. Wampiryzm energetyczny istoty

Jednym z innych powszechnych typów omawianego zagadnienia jest wampiryzm istoty. Termin istota jest stosunkowo szeroki, ale ogólnie odnosi się do negatywnego bytu duchowego, które wisi w Twoim polu energetycznym. Możemy nazwać ją także ciałem astralnym. Choć nie każda istota energetyczna jest wampirem, to jednak wszystkie w pewien sposób wpływają na aurę energetyczną.

Ogólnie rzecz ujmując, wampiryczna istota „uczepia się” Twojej aury z powodu stanu emocjonalnego, w jakim się znajdujesz. Ciało astralne wykorzystuje chwile, gdy jesteś w „dołku”, a Twoja wibracja dopuszcza do zmian na płaszczyźnie duchowej. Od tego momentu Twoja energia życiowa gaśnie, a im dłużej istota jest „uczepiona”, tym więcej energii jest w stanie zniszczyć.

Jak rozpoznać, czy dręczy się istota energetyczna? Tego typu duchowy wampiryzm objawia się uczuciem zmęczenia i braku chęci do działania. Mogą pojawiać się również koszmary podczas snu. Co ciekawe, niektórzy emanują wówczas chęcią do robienia rzeczy, które nie pasują do ich charakteru.

Tego typu astralne „uczepy” mogą bardzo źle wpływać na samopoczucie i stan psychiczny swojego „hosta”. Z tego względu warto oczyszczać atmosferę wokół siebie przy pomocy specyfików, które minimalizują wpływ złej energii. Mogą to być lecznicze kadzidła, takie jak mirra, szałwia biała czy palo santo. W wielu przypadkach pomocne okazują się także seanse z wahadełkiem.

3. Wampiryzm energetyczny o nieznanym źródle

Do osobnej kategorii warto dodać wszelkie przejawy wampiryzmu energetycznego, który nie dotyczy osób, ani istot astralnych. W tym przypadku mowa przede wszystkim o sytuacjach, gdy wampir i jego „ofiara” to ta sama osoba. Czyli kiedy sam powodujesz drenaż własnej energii.

Manifestacja takiego wampiryzmu energetycznego objawia się poprzez osobiste myśli i działania. Powodują one nagromadzenie się negatywnej energii, a ta kłębi się i kotłuje wewnątrz Twojej aury. Gdy urośnie do poważnych rozmiarów, potrzebuje jakiejś drogi ujścia, jednocześnie kontynuując swój energetyczny drenaż.

Jak radzić sobie z ukrytym wewnątrz aury wampiryzmem? W początkowym stadium powinna wystarczyć medytacja i sesje z okadzaniem przestrzeni wokół siebie. Jeśli to możliwe, należy zwrócić swoje myśli i zachowania w kierunku pozytywnych doznań. Najważniejsza rada to jak najszybsze pozbycie się źródła problemu.

Wampir energetyczny - wampiryzm

Czy psychologia uznaje pojęcie wampira energetycznego?

Wampiryzm energetyczny dotyczy sytuacji stricte hipotetycznych i często fikcyjnych, gdyż pojęcia tego nie da się zamknąć w konkretnych ramach osobowych. Co prawda źródło problemu najczęściej leży w innych osobach, choć nie zawsze tak bywa. Dlatego też nie jesteśmy w stanie udowodnić, co wpływa na drenaż wewnętrznej energii emocjonalnej.

W tym miejscu warto jednak podkreślić, że psychologia uznaje pojęcie wampira energetycznego. Autor książki „Wampiry emocjonalne”, psycholog kliniczny Albert J. Bernstein, stawia tezę o istnieniu pięciu typów wampirów energetycznych. Mowa o odmianach: antyspołecznej, aktorskiej, narcystycznej, obsesyjno-kompulsywnej oraz paranoidalnej.

Wampir antyspołeczny występuje przeciwko przyjętym przez społeczeństwo normom zachowania i relacji międzyludzkich. Jego życiem rządzi wizja, że zasady są po to, by je łamać. Wchodząc w relacje z takim człowiekiem, łatwo można stracić kontrolę nad sytuacją, co skutkować można poważnymi problemami, także z prawem.

Wampir aktor stawia na teatralne przeżywanie swoich nie zawsze autentycznych dramatów. Co ciekawe, emanuje on zarówno negatywnymi, jak również pozytywnymi emocjami. Potrafi rzucać się na szyję znajomych, przytłaczając ich swoim brakiem dystansu. Jego życie to prawdziwa telenowela – pełne dramaturgii i przesady, które lepiej omijać szerokim łukiem,

Wampir narcystyczny kocha tylko siebie i wywyższa się ponad otoczenie. Robi to także w sytuacji, gdy sam jeszcze niczego nie osiągnął, ale i tak kwestionuje sukcesy innych. Osoba taka uwielbia rywalizować, ale nie potrafi przegrywać. Jest egoistyczna, egocentryczna i samolubna, przez co krzywdzi wszystkich dookoła.

Wampir obsesyjno-kompulsywny to człowiek pełen pasji w stosunku do swojego zaangażowania w wiele spraw. Można powiedzieć, że zawsze „szuka dziury w całym”. Dla niego czarne nigdy nie jest po prostu czarne. Zawsze szuka drugiego dna, a także odrzuca współpracę z innymi, gardząc ich umiejętnościami.

Wampir paranoik cały czas coś podejrzewa i robi afery nawet o małoistotne problemy. Nie jest w stanie uszanować najmniejszych potknięć innych, gdyż zawsze wymaga najwyższej jakości. Z osobą taką trudno dojść do porozumienia.

Jak ochronić się przed wampirem energetycznym?

Istnieje szereg angażujących metod, które pozwalają na skuteczną walkę z wampirami energetycznymi. Jeżeli czujesz, że i Ciebie dopadła sytuacja, w której czujesz drenaż energii, powinieneś odciąć się od źródła problemu. Jeśli jest nim konkretna osoba, najlepszą metodą będzie zerwanie, albo przynajmniej radykalne ograniczenie, kontaktu.

Prześladuje Cię wampir energetyczny i chcesz się go pozbyć? Zobacz, jak to zrobić:

 • Wyznacz jasne granice. Asertywność stanowi pierwszy i najważniejszy krok ku uwolnieniu się od negatywnego wpływu wampiryzmu energetycznego. Czas przestać akceptować zaproszenia na kawę, kolacje i inne spotkania towarzyskie. Najlepiej ograniczyć kontakt z wampirem, choć jest to zdecydowanie trudniejsze, niż może się wydawać.
 • Dostosuj swoje oczekiwania. Wampira nie naprawisz, ale możesz dostosować to, czego od niego oczekujesz. Być może będziesz musiał odciąć się od niego emocjonalnie, ale wkrótce poczujesz, że warto było.
 • Nie rzucaj przynęty. Jakakolwiek forma kontaktu zainicjowana z Twojej strony sprawi, że nastąpi reset negatywnych stosunków z wampirem. Osoba ta tylko czeka, aż się odezwiesz, by znowu czerpać korzyść z drenażu energetycznego.
 • Stój na straży emocji. Gestykulacja, mimika i mowa ciała to elementy, które mogą podrażnić wampira i zachęcić go do „ataku”. W zamian, zachowaj zimną krew i stoicki spokój, gdy dojdzie do kontaktu z taką osobą. Dzięki temu stłumisz jej negatywne zamiary w zarodku.
 • Oczyszczaj się regularnie. Nawet, jeżeli uda Ci się odciąć od wampira energetycznego, kontynuuj zabiegi oczyszczające aurę. Medytacja, słuchanie muzyki relaksacyjnej i używanie kadzideł może okazać się niezwykle pomocne. Ważne, by stale dbać o swoje dobre samopoczucie, szczególnie, jeśli jesteś osobą o nieco słabszej psychice. Nie pokazuj słabości, gdyż wampiry energetyczne tylko na to czekają, by znów „uczepić się” swojej „ofiary”.Wampir energetyczny

Co, jeśli to Ty jesteś wampirem energetycznym?

Nikt nie powinien chcieć być wampirem energetycznym i „żerować” na cudzej energii, by dodawać sobie animuszu i mocy. Jeśli w dowolnym momencie życia odkryjesz, że jesteś wampirem, powinieneś rozpocząć pracę z energią. Oczyszczenie wszystkich czakr oraz aury osobistej to zdecydowanie ważny element, od którego warto zacząć.

Pamiętaj, że będąc wampirem energetycznym nie uzupełniasz swojej energii, a tylko zaspokajasz chwilowy „głód” emocjonalny. Taka duchowa „kradzież” działa zaledwie tymczasowo, co sprawia, że łatwo wpaść w pętlę. Dlatego tak ważne jest, aby szybko i sprawnie uleczyć swoją sferę duchową.

Praca z systemem energetycznym polega na uziemieniu, które łatwo wykonać samodzielnie. Usiądź na krześle, a stopy połóż płasko na podłodze. Wyobraź sobie sznur, który wychodzi z Twoich nóg i kieruje się do ziemi. Mogą to być też dwa rdzenie – jeden daje Ci energię, a drugi ją odprowadza. Energię czerpać można z żywiołów, a pozyskać ją z ziemi to najłatwiejszy sposób na start.

Długoterminowo warto jednak poświęcić więcej czasu na oczyszczenie czakr i świadomą pracę ze swoją duchowością. Dzięki temu uzyskasz przewagę nad swoją negatywną stroną oraz osiągniesz równowagę emocjonalną i energetyczną. Wówczas nie będziesz już potrzebował „drenować” energii z innych osób.

 

Wampiryzm energetyczny – podsumowanie

Reasumując, wampiryzm energetyczny to realny problem, który dotknąć może każdego z nas. Ważne jest, by odpowiednio wcześnie rozpoznać istniejący kłopot związany z wampirem energetycznym, a także zacząć się przed nim bronić. Odcinając się od złej energii, chronisz swoje zdrowie i samopoczucie. Pamiętaj, że nikt nie zasługuje, by być „ofiarą” wampiryzmu energetycznego. Pora powiedzieć „DOŚĆ” i uwolnić swoją aurę od negatywnego wpływu niewłaściwych osób oraz istot w naszym życiu.

Mateusz Pruszowski
Mateusz Pruszowskihttps://mateuszpruszowski.com
PHD Psychology, MSc Strategic Management, inżynier chemii, naturopata, numerolog, student medycyny chińskiej, konsultant totalnej biologii. Autor bloga SantaMedicina.pl i 7 książek. Twórca nowatorskiej metody – Psychobodylogii®. Terapeuta, aktywny przedsiębiorca, wykładowca, mówca motywacyjny.

POPULARNE

Co to jest Kambo? Duchowe znaczenie, użycie i zalety Sapo

Co to jest Ceremonia Kambo? Duchowe znaczenie, użycie i zalety SAPO Kambo, które znamy również pod nazwą Sapo, zyskuje uznanie i popularność w wielu regionach...

Czym są Runy? Alfabet runiczny, użycie, znaczenie

Czym są Runy? Alfabet runiczny, użycie, znaczenie Runy oznaczają tajemnice. Są ściśle związane z podświadomością. Ich historia pomimo wielu zawiłości mówi, że w epoce starożytności...

Totalna biologia – czym jest i jak pomaga Recall Healing?

Totalna biologia – czym jest i jak pomaga? Zalety i wady Recall Healing Totalna biologia to relatywnie nowy kierunek w alternatywnym podejściu do chorób i...

Techniki relaksacji umysłu. 10 sposobów na uspokojenie

Techniki relaksacji umysłu. 10 sposobów na uspokojenie W dzisiejszym świecie niewielu z nas skupia się na prawdziwej relaksacji umysłu. Ciągle za czymś gonimy, jak nie...
spot_img

LOSOWER ARTYKUŁY

Santa Medicina
Newsletter

Bądź na bierząco z nowymi artykułami!

error: Content is protected !!