poniedziałek, 27 marca, 2023
spot_img
Strona głównaKADZIDŁASzałwia biała (Salvia Apiana) - wszechstronne dobro natury

Szałwia biała (Salvia Apiana) – wszechstronne dobro natury

Szałwia biała – nieco historii na start

Szałwia biała (Salvia Apiana) była znana ze względu na swoje cenne właściwości już w najdawniejszych czasach. Nasi przodkowie wykorzystywali ją w celach leczniczych, a także do odpędzania duchów i złych mocy. Popularyzację szałwii zawdzięczamy plemionom Indian, którzy używali jej do odprawiania swoich rytuałów oczyszczających oraz leczenia różnych infekcji i chorób.

Szałwia biała nadal stanowi cenny składnik wśród rodowitych grup etnicznych Ameryki Północnej. Używają jej do produkcji napoju na bazie mielonych nasion szałwii, zwanego pinole. Plemię Cahuilla stosowało herbatę z korzeni szałwii dla kobiet po porodzie, by pomóc im odzyskać pełnię sił. Plemię Chumash do spożywania wykorzystywało liście i łodygi szałwii.

Z kolei w 1991 roku na Uniwersytecie Arizony przeprowadzono badania, które wykazały, iż szałwia biała posiada właściwości bakteriobójcze. Skutecznie działa przeciwko patogenom, takim jak Candida brassicae, Bacillus subtilis, Staphylococcus aureus oraz Klebsiella penumoniae

 

Właściwości zdrowotne Salvia Apiana.

Szałwia biała stale zyskuje na popularności ze względu na swoje pozytywne właściwości lecznicze. Roślina ta jest idealnym panaceum na infekcje wirusowe i bakteryjne. W przypadku infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych, stosowanie szałwii pomaga usunąć zalegającą wydzielinę w drogach oddechowych, wspomaga leczenie przeziębień oraz bólu gardła. 

Stosując Salvia Apiana nie tylko wyleczymy, ale również zapobiegniemy nawracającym zapaleniom zatok. Przygotowywanie naparów i inhalacji z szałwii pomoże oczyścić zatoki i drogi oddechowe z zalegającej wydzieliny i ułatwi oddychanie. Szałwia biała może być również wykorzystywana przez osoby cierpiące z powodu różnych alergii, gdyż wykazuje ona właściwości odczulające.

Pozytywnie wpływa również na układ pokarmowy. Dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym i rozkurczowym, skutecznie wspomoże leczenie infekcji układu pokarmowego. Napary i herbaty z szałwii usprawniają także proces trawienia.

Szałwia okazuje się również przydatna dla kobiet w okresie menstruacji, gdyż dzięki jej stosowaniu można załagodzić ból i skurcze brzucha, towarzyszące miesiączce.

Co więcej, biała szałwia wykazuje również pozytywny wpływ na układ nerwowy, ponieważ jej stosowanie łagodzi niepokój i przygnębienie. Posiada ona też właściwości odkażające, dzięki czemu można jej używać do przyspieszenia gojenia się wszelkich ran.

Ponadto szałwię można wykorzystać do obniżenia ciśnienia tętniczego, pobudzenia organizmu i umysłu oraz w celu szybszej regeneracji. W dawnych czasach szałwię wykorzystywano także w okresie połogu, jako środek silnie regenerujący.

Pęczki białej szałwii kupisz w sklepie LasSzamana.pl
Pęczki białej szałwii kupisz w sklepie LasSzamana.pl

Mistyczne właściwości Białej Szałwii.

Salvia Apiana Indianie w swoich kręgach uznają za „święte zioło”. Wszystko dzięki jej mistycznym i magicznym właściwościom. Szałwię białą wykorzystują rdzenni mieszkańcy Ameryki do odprawiania rytuałów, okadzania i oczyszczania. 

Dziś również i my możemy dzięki tej roślinie zadbać o pozytywną energię w swoim domu, w miejscu pracy, a także wewnątrz nas samych. Odprawienie rytuałów z szałwią skutecznie usunie wszelką złą energię, złe myśli, napięcia nerwowe oraz negatywną aurę. Rytuał z użyciem Salvia Apiana ułatwi pozbycie się rzuconych na nas uroków i tzw. wampirów energetycznych. Dzięki tej roślinie możemy zabezpieczyć swoje otoczenie przed złymi mocami, urokami i negatywną aurą.

Sygnałem do wykonania rytuału z użyciem szałwii białej powinno być uczucie ciągłego zmęczenia (zarówno fizycznego, jak i psychicznego), utrzymującego się złego nastawienia, złych myśli, a także spora częstotliwość zachorowań na różnego rodzaju infekcje.

Wykonanie rytuału pozwoli przywrócić naturalną równowagę wewnętrzną, odgoni negatywne emocje oraz skutecznie oczyści nasze wnętrze. Szałwia biała wykazuje bowiem silne działanie oczyszczające i regenerujące nie tylko dla organizmu, ale również ducha. Według starych wierzeń indiańskich, Salvia Apiana sprzyja przyciąganiu bogactwa oraz długowieczności i mądrości. Ponadto, szałwia biała pomaga odzyskać moc, odświeża umysł oraz sprzyja uzyskaniu dostępu do głęboko ukrytej wiedzy duchowej. 

Jak działa Szałwia Biała?

Szałwia biała posiada szerokie spektrum działania w zakresie duchowym oraz fizycznym. Działanie szałwii w sferze duchowej dotyczy oczyszczenia ze złej mocy i zadanych uroków. 

Salvia Apiana skutecznie pomoże odzyskać równowagę psychiczną i energetyczną. Rytuały, podczas których dokonuje się okadzania szałwią, skutecznie oczyszczą całe otoczenie ze złych duchów, mocy i negatywnej energii. Warto również dodać, że szałwia biała pomaga pozbyć się złych myśli, napięcia nerwowego, oczyszcza duszę i umysł, a także uwalnia od demonów i wampirów energetycznych.

W kwestii bardziej przyziemnej szałwia wykazuje zbawienne działanie lecznicze i uzdrawiające. Z jej pomocą możemy pozytywnie wspierać leczenie infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych oraz zakażeń bakteryjnych. Szałwia wykazuje też działanie napotne i przeciwgorączkowe. Nie można jej odmówić również właściwości regeneracyjnych. Szałwia pomaga odkażać rany, wspiera leczenie alergii, a także wykazuje pozytywny wpływ na układ krążenia, układ pokarmowy oraz rozrodczy.

 

Biała szałwia do kupienia na LasSzamana.pl
Biała szałwia z Lasu Szamana

Salvia Apiana – zastosowanie

Ze względu na obszerny zakres działania, Szałwia biała posiada zastosowanie w wielu sytuacjach. Roślinę można spożywać w postaci herbat, naparów i inhalacji. Suszona szałwia może służyć jako kadzidło. Do czego jeszcze można wykorzystać Salvia Apiana?

Szałwia biała w medycynie:

 • Łagodzi ból gardła,
 • Wspomaga leczenie i oczyszczanie zatok,
 • Leczy i zapobiega nawrotom infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych,
 • Łagodzi napięcie nerwowego,
 • Ułatwia oddychanie podczas przeziębień,
 • Leczy stany zapalne,
 • Wspomaga leczenie alergii,
 • Przyspiesza gojenie się ran,
 • Obniża ciśnienie tętnicze,
 • Pobudza umysł do pracy i wyobraźni,
 • Przyspiesza regenerację organizmu,
 • Przeciwdziała bólom i skurczom brzucha,
 • Usprawnia metabolizm i trawienie.

 

Szałwia biała w magii:

 • Uwalnia od złej energii,
 • Odczynia rzucone uroki,
 • Wspiera oczyszczenie duchowe, cielesne i umysłowe,
 • Nadaje się do rytualnego okadzania domów, mieszkań, miejsc pracy,
 • Oczyszcza przestrzeń ze złej energii,
 • Odpędza złe duchy,
 • Przywraca dobrą aurę,
 • Chroni przed złymi mocami,
 • Pozwala pozbyć się wampirów energetycznych,
 • Wspiera przywracanie równowagi duchowej.

 

Pęczki białej szałwii kupisz w sklepie LasSzamana.pl
Pęczki białej szałwii z Lasu Szamana

Biała szałwia i magiczne rytuały

Salvia Apiana od zarania dziejów wykorzystywana jest do wykonywania magicznych rytuałów, mających na celu oczyszczenie ze złej energii otoczenia, osoby lub danych przedmiotów. Każdy rytuał wymaga odpowiedniego postępowania i trzymania się właściwych dla niego zasad. Szałwia może służyć jako kadzidło, jednak nawet podczas zwykłego okadzania należy wykonywać odpowiednie ruchy i gesty, aby przyniosło ono oczekiwany efekt.

 

Biała szałwia z LasSzamana.pl
Pęczki białej szałwii z Lasu Szamana

Rytuał oczyszczenia pomieszczenia

Chcąc dokonać oczyszczenia domu lub danych pomieszczeń, należy przed rozpoczęciem pozamykać wszystkie drzwi i okna. Następnie zapalamy jedną z ulubionych świec i od niej odpalamy szałwiowe kadzidło, trzymając je w prawej ręce. Pęk suszonej szałwii powinien tlić się w taki sposób, aby nie było płomienia, a jedynie ulatniał się dym. 

Szałwiowy rytuał rozpoczynamy od oczyszczenia samego siebie. Robimy to poprzez powolny obrót wokół własnej osi, w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Następnie podchodzimy do drzwi wejściowych stając do nich tyłem i rozpoczynamy okadzanie całego domu lub konkretnego pokoju. Jeśli zależy nam na tym, aby przywołać dobro i szczęście, okrążamy pomieszczenie zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Jeżeli odpędzamy zło i ciemność, poruszamy się w przeciwną stronę. 

Podczas rytuału należy wykonać siedem okrążeń wokół pomieszczeń. Trzeba też pamiętać, aby w swej głowie dokonywać pozytywnych wizualizacji oraz skoncentrować się na tym, co chcemy osiągnąć poprzez okadzanie. Można wypowiadać też słowa typu „oczyszczam to pomieszczenie z…”. Na koniec dobrze jest zostawić kadzidło z szałwii białej w miejscu bezpiecznym na środku pomieszczenia, aż do zupełnego wypalenia. Następnie otwieramy drzwi i okna, aby wywietrzyć pomieszczenie po udanym rytuale. 

Rytuał oczyszczenia osoby

Z użyciem Salvia Apiana możemy też dokonać oczyszczenia swojej własnej osoby. W tym celu kadzidło szałwii białej zapalamy tak samo, jak podczas okadzania mieszkania. Powinien wypełniać nas spokój oraz pozytywne myśli.

Okadzanie dymem szałwii rozpoczynamy od ziemi w kierunku głowy, po bokach oraz z tyłu i przodu swojej osoby. Czynimy przy tym ruchy ręką w postaci kół w kierunku lewej strony w miejscach głównych czakr. Podczas zatrzymywania ręki przy każdej z czakr możemy wykonać 7 obrotów kadzidłem.

Zaleca się też, aby przed okadzaniem wykąpać się w wodzie z solą. Sól powinna zostać delikatnie wtarta w skórę i po kilku minutach spłukana. Można także dokonywać oczyszczenia poszczególnych części ciała, wypowiadając przy tym odpowiednie słowa, np. „oczyszczam swe oczy, aby ujrzeć każde piękno…”. Powtarzamy takie zachowanie również w przypadku okadzania innych części ciała. 

Biała szałwia jako kadzidło

Jeżeli chcemy wprowadzić do pomieszczeń pozytywną aurę i nasycić się pięknym zapachem szałwii, możemy użyć jej jako kadzidła. Pałeczkę z suszonej szałwii zapalamy na końcu tak, aby ulatniał się sam dym. Następnie obchodzimy wszystkie pomieszczenia z tlącym się kadzidłem. Okadzić możemy również dany przedmiot lub osobę, czyniąc to od ziemi ku górze. Po zakończonym okadzaniu należy tlącą się końcówkę kadzidła zgasić w wodzie.

Kadzidła wytwarza się z kwiatostanów szałwii białej oraz jej liści. Cudowny i wyjątkowy zapach Salvia Apiana z pewnością zadziała kojąco na nerwy, uspokoi oraz oczyści okadzany obiekt ze złej energii.

Biała szałwia jest idealnym czujnikiem złej energii. Zapalone kadzidło z szałwii będzie przygasać, jeśli w otoczeniu jest dużo negatywnej mocy. Należy je wtedy rozdmuchiwać, aby skutecznie odpędzić złą aurę.

Warto sprawdzić, w jaki sposób spala się kadzidło z szałwii. Jeśli tli się ono bez problemu, to znaczy, że intencja oczyszczenia zostanie wprowadzona w życie. Jeśli jednak przygasa, to na naszej drodze stoją jakieś nieoczekiwane problemy i sami będziemy musieli spróbować osiągnąć dany cel. Ważne jest, aby w trakcie rytuału okadzania skupić się na danym celu, intencji, tym co chcemy uzyskać. Nasz umysł powinien być czysty, pozbawiony złych myśli i negatywnych emocji. W przeciwnym razie efekt okadzania może być nie taki, jakiego oczekiwaliśmy. Należy zachować spokój umysłu i wypełnić głowę pozytywnymi myślami, skupiając się na celu, w jakim dokonujemy rytuału z użyciem białej szałwii. 

Magiczne rytuały z szałwii nie wymagają fachowej wiedzy do ich wykonania. Przed rozpoczęciem należy jednak zapoznać się z jego przebiegiem i zasadami. Najważniejszym elementem rytualnego okadzania jesteśmy my sami. Jeśli nasze myśli, intencje i podejście do rytuału będzie szczere i poważne, tym większą mamy możliwość osiągnięcia swojego celu. Szałwię białą Salvia Apiana możemy wyhodować samodzielnie w warunkach domowych lub zakupić ją z pewnego źródła, jakim jest sklep lasszamana.pl

Szałwia biała – roślinny cud natury

Roślina szałwii białej jest znana ludziom od tysięcy lat. Używana była zawsze jako panaceum na wszelkie dolegliwości zdrowia fizycznego oraz duchowego. Dzięki tej niepozornej roślince, możemy zapewnić sobie odnowę energetyczno-duchową, pozbyć się złych myśli, stresu, niepotrzebnych nerwów, a nawet odczynić rzucone  na nas uroki.

Salvia Apiana może też być swojego rodzaju amuletem, gdyż dawniej wierzono, że potrafi ona sprowadzić bogactwo oraz mądrość. Studiując działanie tej rośliny, odkryjemy mnóstwo pozytywnych zalet jej codziennego używania.

Szałwia biała pomoże odbudować nie tylko sferę duchową, ale też i fizyczną. Roślina była i jest nadal stosowana na wiele dolegliwości ze strony organizmu. Wystarczy włączyć ją do naszej diety, aby pozbyć się problemów trawiennych, przyspieszyć swój metabolizm, a nawet zadbać o odporność, gdyż spożywanie szałwii białej wspomaga i zapobiega infekcjom dróg oddechowych. Ponadto dba o nasz układ pokarmowy, układ krążenia, a także pomaga ustabilizować nasze zdrowie psychiczne.

Piękny zapach szałwii działa zbawiennie na nerwy, uspokaja i wycisza, a także napełnia nasz umysł pozytywnymi emocjami. Szałwia biała jest niezwykłą rośliną, pełną niepowtarzalnych właściwości. Dzięki niej staniemy się pełni pozytywnej energii, nasz organizm szybko zregeneruje się po wszelkich dolegliwościach zdrowotnych, a życie duchowe wreszcie wejdzie na właściwe tory. 

Biała szałwia pęczki do kupienia na LasSzamana.pl
Pęczki Salvia Apiana kupisz w sklepie LasSzamana.pl
Mateusz Pruszowski
Mateusz Pruszowskihttps://mateuszpruszowski.com
PHD Psychology, MSc Strategic Management, inżynier chemii, naturopata, numerolog, student medycyny chińskiej, konsultant totalnej biologii. Autor bloga SantaMedicina.pl i 7 książek. Twórca nowatorskiej metody – Psychobodylogii®. Terapeuta, aktywny przedsiębiorca, wykładowca, mówca motywacyjny.

POPULARNE

Co to jest Kambo? Duchowe znaczenie, użycie i zalety Sapo

Co to jest Ceremonia Kambo? Duchowe znaczenie, użycie i zalety SAPO Kambo, które znamy również pod nazwą Sapo, zyskuje uznanie i popularność w wielu regionach...

Czym są Runy? Alfabet runiczny, użycie, znaczenie

Czym są Runy? Alfabet runiczny, użycie, znaczenie Runy oznaczają tajemnice. Są ściśle związane z podświadomością. Ich historia pomimo wielu zawiłości mówi, że w epoce starożytności...

Totalna biologia – czym jest i jak pomaga Recall Healing?

Totalna biologia – czym jest i jak pomaga? Zalety i wady Recall Healing Totalna biologia to relatywnie nowy kierunek w alternatywnym podejściu do chorób i...

Ceremonialne Kakao – Medycyna Serca

Co to jest kakao ceremonialne?   Ceremonialne kakao to coś więcej, niż tylko rytuał czy też ceremonia jego konsumpcji. Wyjątkowość kakao, noszącego tę nazwę, zaczyna się...
spot_img

LOSOWER ARTYKUŁY

Santa Medicina
Newsletter

Bądź na bierząco z nowymi artykułami!

error: Content is protected !!