środa, 27 września, 2023
spot_img
Strona głównaEZOTERYKA | ŚWIADOMOŚĆCzym jest OOBE? Out-of-Body Experience. Podróże poza ciałem

Czym jest OOBE? Out-of-Body Experience. Podróże poza ciałem

Czym jest OOBE? Out-of-Body Experience. Podróże poza ciałem

Czym jest OOBE? To pytanie, które od wieków zastanawia ludzi. OOBE, czyli eksterioryzacja lub podróż poza ciałem, to zjawisko polegające na postrzeganiu rzeczywistości spoza własnego ciała. Może go doświadczyć każdy, zarówno nieświadomie, jak i poprzez specjalne techniki mające na celu jego ułatwienie. Choć o tym doświadczeniu można się jeszcze wiele nauczyć, to jednak warto wiedzieć o OOBE kilka rzeczy. W tym wpisie na blogu omówimy, czym jest OOBE.

 

Czym jest OOBE? Out-of-Body Experience. Podróże poza ciałem

Doświadczenia poza ciałem (OOBE) są definiowane jako doświadczenie percepcyjne, które występuje, gdy poczucie siebie znajduje się poza ciałem fizycznym. Czasami nazywa się je również doświadczeniem pozaziemskim. OOBE mogą zdarzyć się spontanicznie lub być wywołane przez określone techniki w tym medytację, paraliż senny, doświadczenia bliskie śmierci i deprywację sensoryczną.

Istnieje kilka różnych teorii na temat tego, co powoduje OOBE. Najbardziej popularna teoria mówi, że są one produktem zdolności umysłu do oddzielenia się od ciała. Ta teoria sugeruje, że OOBE zdarzają się, gdy świadomy umysł zostaje odłączony z ciała fizycznego.

Inne teorie sugerują, że OOBE są wynikiem wadliwego działania obwodów mózgowych, lub że są one spowodowane zmianami w chemii mózgu. Niektórzy ludzie wierzą również, że OOBE są doświadczeniami duchowymi i że dostarczają dowodów na istnienie życia pozagrobowego.

Chociaż nadal jest wiele pytań dotyczące OOBE, istnieją pewne dowody na to, że są to prawdziwe doświadczenia. Na przykład wiele osób, które miały OOBE, zgłasza, że były w stanie zobaczyć i usłyszeć rzeczy, o których nie mogliby wiedzieć, gdyby nie doświadczyli ich z pierwszej ręki.

Czym jest OOBE? Out-of-Body Experience. Podróże poza ciałem

Eksterioryzacja a paraliż senny

Istnieje kilka kluczowych różnic pomiędzy tymi dwoma doświadczeniami. Podczas doświadczenia poza ciałem, zazwyczaj jesteś świadomy, że nie jesteś już w swoim ciele. Możesz mieć wrażenie, że unosisz się lub latasz i możesz mieć poczucie oderwania od swojego fizycznego ja. Możesz również widzieć swoje ciało z daleka lub widzieć inne osoby i przedmioty, których tak naprawdę nie ma.

W przeciwieństwie do tego, podczas paraliżu sennego lub marzeń dziennych, możesz nie być świadomy, że nie jesteś już w swoim ciele. Możesz mieć wrażenie, że utknąłeś w swoim ciele lub nie możesz się poruszać. Możesz mieć również halucynacje, ale będą one różnić się od tych, których doświadczasz podczas doświadczenia poza ciałem. Na przykład, możesz zobaczyć potwory lub inne przerażające stworzenia w swoim pokoju, podczas gdy podczas OOBE możesz zobaczyć siebie unoszącego się nad swoim ciałem.

Główna różnica między tymi dwoma doświadczeniami polega na tym, że podczas doświadczenia poza ciałem, zazwyczaj jesteś świadomy, że:

-Nie jesteś już w swoim ciele.

-Możesz mieć wrażenie, że się unosisz lub latasz.

-Możesz mieć poczucie oddzielenia od swojego fizycznego ja.

-Możesz widzieć swoje ciało z daleka.

-Możesz widzieć innych ludzi i przedmioty, których tak naprawdę nie ma.

 

Robert Monroe o OOBE

Jednym z najbardziej znanych ludzi, który spopularyzował doświadczenia poza ciałem, jest Robert Monroe. Napisał on kilka książek na ten temat, w tym „Podróże poza ciałem„,”Dalekie podróże” i ”Najdalsza podróż„. W swojej książce Monroe opisuje własne doświadczenia z OOBE i to, jak był w stanie wykorzystać je do podróżować do różnych miejsc. Podaje też instrukcje, jak samemu odbyć OOBE.

Uważa, że pomiędzy ciałem fizycznym a astralnym istnieje połączenie, zwane srebrną linią, które przekazuje wrażenie z ciałą fizycznego do świadomości podczas doświadczenia poza ciałem.

Kiedy Monroe miał swoje pierwsze OOBE, nie był w stanie wrócić do swojego ciała i musiał mu pomóc przyjaciel. Potem był w stanie mieć OOBE według własnego uznania i zaczął z nimi eksperymentować. Odkrył, że mógł podróżować do różnych miejsc, a nawet czasów. Odkrył również, że może komunikować się z innymi ludźmi, którzy mieli OOBE.

Robert Monroe OOBE

OOBE były opisywane w całej historii

Doświadczenia poza ciałem były zgłaszane w całej historii. Niektóre z najwcześniejszych doniesień pochodzą od starożytnego greckiego filozofa Platona. W swojej książce „The Republika” Platon opisuje człowieka, który ma sen, w którym leci nad miastem. Kiedy się budzi, uświadamia sobie, że był poza swoim ciałem.

Inni znani ludzie, którzy zgłosili OOBE to francuski pisarz Emanuel Swedenborg, amerykański poeta Walt Whitman oraz brytyjski matematyk i filozof Alfred North Whitehead.

Ostatnio amerykańska piosenkarka Beyonce i brytyjski aktor Daniel Radcliffe opowiedzieli o swoich doświadczeniach out-of-body.

 

Techniki OOBE:

Istnieje kilka różnych technik, których można użyć, aby mieć doświadczenie poza ciałem. Niektóre z tych technik to:

Medytacja: Medytacja jest świetnym sposobem na zrelaksowanie ciała i umysłu, co może pomóc ci mieć OOBE. Istnieje wiele różnych rodzajów medytacji, więc znajdź taką, która najbardziej Ci odpowiada.

Wizualizacja: Wizualizacja to kolejny świetny sposób na zrelaksowanie ciała i umysłu. Możesz wizualizować siebie unoszącego się nad swoim ciałem lub podróżującego do różnych miejsc.

Relaksacja: Zrelaksowanie ciała jest kluczem do przeżycia OOBE. Możesz to zrobić, biorąc głęboki oddech i skupiając się na każdej części ciałazaczynając od palców u stóp i przesuwając się w górę, aż do głowy.

Sen: Sen jest jednym z najczęstszych sposobów, dzięki któremu uda się nam doświadczyć OOBE. Ważne jest, aby uzyskać wystarczającą ilość snu tak, że twój umysł i ciało są wypoczęte. Możesz również spróbować drzemki w ciągu dnia, jeśli masz problemy z zasypianiem w nocy.

Jeśli chcesz spróbować mieć doświadczenie poza ciałem, istnieje wiele różnych technik, których możesz użyć. Znajdź jedną, która działa najlepiej dla ciebie i zobacz, gdzie twój umysł cię zabiera.

 

Jak się czują OBENAUCI?

Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ każdy ma inne doświadczenie. Niektórzy ludzie zgłaszają poczucie spokoju i wyciszenia, podczas gdy inni zgłaszają uczucie podniecenia lub strachu. Niektórzy czują się tak, jakby unosili się nad swoim ciałem, podczas gdy inni mają wrażenie, że podróżują w różne miejsca.

Jedną z rzeczy, którą zgłasza wiele osób, jest uczucie odłączenia od ciała. Może to być dziwne uczucie, ale nie jest to koniecznie złe. Ważne jest, aby pamiętać, że nadal mamy kontrolę nad swoim ciałem i w każdej chwili możemy do niego wrócić.

 

Zagrożenia związane z OOBE

Istnieją pewne zagrożenia związane z OOBE, choć ogólnie uważa się je za rzadkie. Jednym z najczęściej wymienianych zagrożeń jest ryzyko „projekcji astralnej” lub „podróży duszy„. Jest to sytuacja, w której dusza osoby opuszcza jej ciało i podróżuje do innego miejsca. Chociaż może to brzmieć jak dobra rzecz, może to w rzeczywistości być dość niebezpieczne. Jeśli dusza nie jest odpowiednio zakotwiczona w ciele, może się zagubić i zdezorientować. Może to prowadzić do wielu problemów, w tym niestabilności psychicznej.

Istnieją doniesnia o ryzku związanym z podczepami energetycznymi i opętaniem. Jest to sytuacja, w której inny podmiot przejmuje kontrolę nad ciałem osoby, podczas gdy ona jest poza nim. Może to być bardzo niebezpieczna sytuacja, ponieważ osoba opętana może nie być w stanie kontrolować własnych działań.

Ogólnie rzecz biorąc, ryzyko związane z OOBE jest uważane za rzadkie. Jednakże nadal ważne jest, aby zdawać sobie z nich sprawę. Jeśli rozważasz wypróbowanie OOBE, pamiętaj, aby zrobić swoje badania i porozmawiać z kimś, kto praktuje wychodzenie z ciała. W ten sposób możesz upewnić się, że jesteś tak bezpieczny, jak to tylko możliwe.

Czym jest OOBE? Out-of-Body Experience. Podróże poza ciałem

 

OOBE a nauka:

Mimo że oobe nie jest jeszcze naukowo udowodnione, istnieją pewne teorie, które próbują wyjaśnić to zjawisko. Niektórzy naukowcy uważają, że OOBE jest wynikiem sposobu radzenia sobie przez mózg ze stresem lub traumą. Kiedy ciało jest pod wpływem stresu, uwalnia substancje chemiczne, które mogą powodować zmiany w mózgu. Zmiany te mogą czasami prowadzić do uczucia bycia poza swoim ciałem.

Inni naukowcy uważają, że OOBE jest wynikiem sposobu przetwarzania informacji przez mózg. Kiedy śnimy, nasze mózgi przetwarzają informacje inaczej, niż kiedy jesteśmy obudzeni. Ta różnica w przetwarzaniu może czasami prowadzić do uczucia bycia poza naszym ciałem.

Jeszcze inni naukowcy uważają, że OOBE to po prostu halucynacje. Halucynacje mogą być spowodowane przez wiele rzeczy, w tym brak snu, gorączkę, stosowanie niektórych leków i choroby psychiczne.

 

 

 

Niezależnie od przyczyny OOBE, nie ma wątpliwości, że są to prawdziwe doświadczenia dla tych, którzy je mają. Jeśli kiedykolwiek miałeś OOBE, wiesz, że są one bardzo realne i mogą być całkiem potężnymi doświadczeniami. Jeśli nigdy nie miałeś OOBE, nie ma potrzeby się martwić. Większość ludzi, którzy je mają, nawet nie pamięta, że je mieli. A dla tych, którzy pamiętają, że mieli OOBE, zazwyczaj zdarzają się one tylko raz w życiu.

Mateusz Pruszowski
Mateusz Pruszowskihttps://mateuszpruszowski.com
PHD Psychology, MSc Strategic Management, inżynier chemii, naturopata, numerolog, student medycyny chińskiej, konsultant totalnej biologii. Autor bloga SantaMedicina.pl i 7 książek. Twórca nowatorskiej metody – Psychobodylogii®. Terapeuta, aktywny przedsiębiorca, wykładowca, mówca motywacyjny.

POPULARNE

Co to jest Kambo? Duchowe znaczenie, użycie i zalety Sapo

Co to jest Ceremonia Kambo? Duchowe znaczenie, użycie i zalety SAPO Kambo, które znamy również pod nazwą Sapo, zyskuje uznanie i popularność w wielu regionach...

Czym są Runy? Alfabet runiczny, użycie, znaczenie

Czym są Runy? Alfabet runiczny, użycie, znaczenie Runy oznaczają tajemnice. Są ściśle związane z podświadomością. Ich historia pomimo wielu zawiłości mówi, że w epoce starożytności...

Totalna biologia – czym jest i jak pomaga Recall Healing?

Totalna biologia – czym jest i jak pomaga? Zalety i wady Recall Healing Totalna biologia to relatywnie nowy kierunek w alternatywnym podejściu do chorób i...

Techniki relaksacji umysłu. 10 sposobów na uspokojenie

Techniki relaksacji umysłu. 10 sposobów na uspokojenie W dzisiejszym świecie niewielu z nas skupia się na prawdziwej relaksacji umysłu. Ciągle za czymś gonimy, jak nie...
spot_img

LOSOWER ARTYKUŁY

Santa Medicina
Newsletter

Bądź na bierząco z nowymi artykułami!

error: Content is protected !!