środa, 7 czerwca, 2023
spot_img
Strona głównaMEDYCYNA NATURALNABEMERBEMER - Co to jest i jak działa aparatura na mikrokrążenie?

BEMER – Co to jest i jak działa aparatura na mikrokrążenie?

BEMER – Co to jest i jak działa aparatura na mikrokrążenie?

Technologia maszyny BEMER – poprawa zdrowia w zaledwie 8 minut?

Maszyna BEMER to jedyne w swoim rodzaju urządzenie, które ma spory potencjał, aby pozytywnie wpływać na Twoje zdrowie i samopoczucie. Dzięki poprawie mikrokrążenia w organizmie, technologia ta jest w stanie redukować negatywne objawy wielu schorzeń. W wielu przypadkach z maszyny korzystają nawet osoby po chemioterapii. Sprawdź, na czym polega działanie urządzenia, co to jest mikrokrążenie i jak możesz pomóc swojemu zdrowiu jeszcze dziś.

 

Co to jest BEMER? Technologia odpowiedzialna za działanie aparatury

Urządzenie o nazwie BEMER obecne jest na światowym rynku już od ponad 20 lat. U podstaw działania tej aparatury leży poprawa mikrokrążenia, a także wsparcie przepływu krwi przez całe ciało. To właśnie problemy natury naczyniowej odpowiedzialne są za powstawianie wielu chorób, z jakimi borykają się pacjenci na całym świecie.

Warto zaznaczyć, że maszyna BEMER została aprobowana przez amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA). Technologia ta jest kompletnie nieinwazyjna, a przez to bezpieczna dla zdrowia użytkowników.

Poprzez stymulację zdrowych tkanek mięśniowych, aparatura wpływa korzystnie na ich rozwój, odbudowę, a także jakość. Stymulacja tego typu poprawia jednocześnie miejscowe ukrwienie, co odbywa się dzięki pobudzeniu mikrokrążenia.

Wystarczą dwie 8-minutowe sesje dziennie, żeby odkryć wszystkie zalety, jakie oferuje technologia BEMER. Działanie maszyny możesz sprawdzić na sobie w gabinecie FlowSpace w Jeleniej Górze, gdzie skonsultujesz swoje dolegliwości z profesjonalistami.

 

Jak działa sesja lecznicza BEMER?

Technologia odpowiedzialna za wsparcie mikrokrążenia funkcjonuje bezinwazyjnie, więc jest to bardzo delikatna metoda lecznicza. Przed wizytą w gabinecie i poddaniem się sesji terapeutycznej, warto zerknąć na kilka wytycznych odnośnie pracy maszyny:

 • Sesje lecznicze BEMER trwają 8 minut.
 • Na początku leczenia zwykle przepisuje się dwie sesje dziennie.
 • Zabiegi odbywają się w pozycji leżącej z wykorzystaniem specjalnej maty.
 • Mata podłączona jest do komputera, za pomocą którego można dostosowywać czas oraz częstotliwość impulsów.
 • Aparatura BEMER posiada 10 częstotliwości, zaś każda z nich ukierunkowana jest na inny układ w organizmie człowieka. Przykładowo numer 1 działa na układ nerwowy, natomiast 10 na kości.

Producenci aparatury podkreślają jednak, że BEMER nie ma na celu zastępować profesjonalnej opieki medycznej. Co więcej, technologia ta nie leczy schorzenia, lecz przesyła impuls elektromagnetyczny przez ciało, co wywołuje sprawniejszy przepływ krwi w najmniejszych naczyniach.

 

Czym jest mikrokrążenie?

Jak sama nazwa wskazuje, mikrokrążenie odnosi się do przepływu krwi w skali mikro. Bardziej precyzyjnie, chodzi o najmniejsze naczynia krwionośne, do których należą naczynia włosowate, tętniczki, żyłki, a także przetoki. Ten rodzaj przepływu krwi ma równie duże znaczenie, co krążenie w głównym układzie krwionośnym, a więc za pośrednictwem żył oraz tętnic.

 

Dlaczego mikrokrążenie i jego poprawa są tak istotne?

Krew to życie.

Krążenie krwi w organizmie jest niezwykle istotne, gdyż problemy wynikające z niewłaściwego jej przepływu mogą powodować liczne schorzenia. W przypadku mikrokrążenia, niewielkie naczynka odpowiadają za ukrwienie tkanek w naszym organizmie. 

Dostarczając świeżą i natlenioną krew, pomagają ranom goić się szybciej, utrzymywać ciepło skóry, a także dostarczają istotne składniki odżywcze do wszystkich organów. Wymiana ta odbywa się często na poziomie komórkowym, a więc dotyczy bardzo detalicznej strony funkcjonowania naszego ciała.

Krążenie może słabnąć wraz z wiekiem, pod wpływem czynników stresogennych, albo też w wyniku problemów zdrowotnych. Na spowolnione mikrokrążenie narażone są osoby cierpiące z powodu cukrzycy, nadciśnienia i nowotworów, ale również licznych mniej rozległych schorzeń.

Poprawa mikrokrążenia stymuluje zatem zdrowy i odpowiedni przepływ krwi w najmniejszych naczyniach krwionośnych. Dzięki temu, stopniowo hamują procesy starzenia wynikające z redukcji kolagenu w naszym organizmie. Warto sięgnąć po zabiegi poprawiające mikrokrążenie, jak chociażby za pomocą aparatury BEMER, gdyż pozwalają one na skuteczną walkę z wieloma schorzeniami.

Choroby spowodowane przyblokowanym mikrokrążeniem

Wraz z upływającym czasem, organizm ludzki zaczyna się starzeć, co jest naturalnym procesem. O ile pewnych zmian nie da się całkowicie odwrócić, tak możemy wpływać na ich spowolnienie. Sporo problemów ze zdrowiem wynika właśnie z przyblokowanego mikrokrążenia, a wśród nich należy wymienić:

 • Problemy z układem krwionośnym.
 • Dysfunkcje organów wewnętrznych.
 • Nadciśnienie tętnicze.
 • Bóle mięśniowe oraz kostno-stawowe.
 • Stany zapalne.
 • Zatrucie organizmu, np. po chemioterapii.
 • Zwiększony stres oksydacyjny.
 • Uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego.

To tylko wybrane z problemów zdrowotnych, jakie poruszają w swoich pracach naukowcy badający mikrokrążenie. Do niepożądanych skutków przyblokowanego mikrokrążenia trzeba również dodać ogólny spadek dobrego samopoczucia. Objawiać się on może zmęczeniem, roztargnieniem, a także niechęcią do aktywności.

Odpowiedzią na problemy z mikrokrążeniem są sesje z technologią BEMER, gdyż maszyna ta odpowiada za stymulację przepływu krwi w najdrobniejszych naczyniach krwionośnych.

 

Jakie zalety oferuje aparatura BEMER?

Być może zastanawiasz się, czy terapia z wykorzystaniem aparatury BEMER naprawdę pomaga. Czy 8-minutowe sesje na macie wystarczą, żeby poprawić swoje zdrowie, a także cieszyć się lepszym samopoczuciem? Użytkowanie tego rodzaju technologii oferuje szereg istotnych korzyści, do których należą między innymi:

 • Poprawa mikrokrążenia poprzez mikrostymulację niewielkich naczyń krwionośnych.
 • Wsparcie sprawności fizycznej, wytrzymałości, siły, a także energii.
 • Zwiększenie natlenienia komórek i tkanek, przy jednoczesnym polepszeniu transportu składników odżywczych.
 • Łatwiejsze usuwanie z komórek i tkanek produktów przemiany materii, jak również toksyn.
 • Zmniejszenie ryzyka zakrzepicy poprzez stymulację przepływu krwi w naczyniach.
 • Pośrednie oddziaływanie na układ odpornościowy.
 • Przywracanie potencjału błony komórkowej do optymalnego poziomu.
 • Skuteczne wsparcie przy terapii nowotworowej.
 • Potencjalne zwiększenie zdolności organizmu do zwalczania skutków ubocznych chemioterapii, a także radioterapii.

Jak widać, maszyna BEMER jest w stanie wspierać organizm człowieka na wielu różnych płaszczyznach. Warto jeszcze raz podkreślić, że terapia mikrokrążenia jest bezbolesna i bezpieczna. Naukowcy nie wymieniają żadnych skutków ubocznych sesji z technologią BEMER. 

Z drugiej strony, przez brak wystarczających dowodów naukowych, odradza się korzystanie z maszyny kobietom w ciąży, osobom posiadającym rozrusznik serca lub cierpiącym na epilepsję.

 

Czy warto zapisać się na sesję BEMER? Podsumowanie

Naczynia krwionośne są niczym system dróg w naszym organizmie. Jeżeli gdzieś stworzy się „korek”, wówczas pozostałe „drogi” nie przepuszczają „ruchu” w optymalny sposób. Poprawa mikrokrążenia stymuluje cały układ krwionośny do lepszej pracy, co z kolei wpływa na wsparcie pozostałych układów i ich organów.

Warto też dodać, że istnieją liczne świadectwa osób stosujących terapię BEMER, które podkreślają ogromne korzyści płynące z tej technologii. Należą do nich również osoby, jakim udało się pokonać raka. Stymulacja mikrokrążenia wspiera natlenienie komórek i tkanek, a to ma ogromny wpływ na jakość naszego zdrowia.

Dlatego też warto zdecydować się na wsparcie leczenia konwencjonalnego bezinwazyjnymi metodami stymulacji naczyń krwionośnych. Pomoc jest w zasięgu jednego kliknięcia – TUTAJ.

Mateusz Pruszowski
Mateusz Pruszowskihttps://mateuszpruszowski.com
PHD Psychology, MSc Strategic Management, inżynier chemii, naturopata, numerolog, student medycyny chińskiej, konsultant totalnej biologii. Autor bloga SantaMedicina.pl i 7 książek. Twórca nowatorskiej metody – Psychobodylogii®. Terapeuta, aktywny przedsiębiorca, wykładowca, mówca motywacyjny.

POPULARNE

Co to jest Kambo? Duchowe znaczenie, użycie i zalety Sapo

Co to jest Ceremonia Kambo? Duchowe znaczenie, użycie i zalety SAPO Kambo, które znamy również pod nazwą Sapo, zyskuje uznanie i popularność w wielu regionach...

Czym są Runy? Alfabet runiczny, użycie, znaczenie

Czym są Runy? Alfabet runiczny, użycie, znaczenie Runy oznaczają tajemnice. Są ściśle związane z podświadomością. Ich historia pomimo wielu zawiłości mówi, że w epoce starożytności...

Totalna biologia – czym jest i jak pomaga Recall Healing?

Totalna biologia – czym jest i jak pomaga? Zalety i wady Recall Healing Totalna biologia to relatywnie nowy kierunek w alternatywnym podejściu do chorób i...

Techniki relaksacji umysłu. 10 sposobów na uspokojenie

Techniki relaksacji umysłu. 10 sposobów na uspokojenie W dzisiejszym świecie niewielu z nas skupia się na prawdziwej relaksacji umysłu. Ciągle za czymś gonimy, jak nie...
spot_img

LOSOWER ARTYKUŁY

Santa Medicina
Newsletter

Bądź na bierząco z nowymi artykułami!

error: Content is protected !!